Windows 8/8.1 neden sevilmedi?

Arkadaşlar Windows 8 ve 8.1 neden sevilmedi bence o kadar da kötü değil Windows 10'dan daha stabil ve daha hafif çalışıyordu. Tasarımı o kadar da kötü değildi (Windows 8 hariç tasarım konusunda.)

Windows 8 ve 8.1 stabillik konusunda konusunda olsun performans konusunda olsun gayet güzel bir işletim sistemi. Bende seviyordum hatta laptopumun içinde yüklü geldiği için Samsung OEM uygulamaları ile mükemmel bir deneyim sunuyordu. Fakat bir süre sonra arayüz çok kaba gelmeye başladı bana.(Biraz da Windows 10 göz alışkanlığı sır belki.) Neden sevilmedigi kısmına gelirsek muhtemelen metro arayüzü.

Arkadaşlar Windows 8 ve 8.1 neden sevilmedi bence o kadar da kötü değil Windows 10'dan daha stabil ve daha hafif çalışıyordu. Tasarımı o kadar da kötü değildi (Windows 8 hariç tasarım konusunda.)

Etkinleştirmediğinde çok sık uyarı veriyor ve X0000001e falan böyle kodları olan hatalar var PC'yi açılmaz yapıyor sövmeye başlıyorsun ama performans olarak tadından yenmez.

Windows 7'nin hala revaçta olduğu zamanlarda Windows 8 çıkmıştı. Metro ara yüzü kullanışsızdı. İnsanlarda Windows 7 varken neden 8 kullanalım dediler ve geçmediler. Windows 8.1 bana göre kullanışlı güzel işletim sistemi. Windows 10 da gereksiz hizmetler ve uygulamalar var. Bilgisayarı ister istemez yavaşlatıyor.

Ben şu an geçici olarak Windows 8.1 kullanıyorum ve 7, 8,8.1, 10 hepsini kullandım aralarından en kötüsü 8 ve 8.1 ayrıca Windows 8.1 ile Windows 10 arasında çok büyük bir fark bulunmadığı için insanlar 8.1'e fazla ısınamadan hemen 10'a geçtiler diye düşünüyorum.(Windows 8.1'in sıkıntılarından bazıları: Kötü optimizasyon, sürekli mavi ekran vb.)

Performans konusunda en iyi işletim sistemi 8.1 bana göre.

Başlat menüsü bence güzeldi. Ben ana Win10 bilgisayarımda ayarlardan "Başlangıcı tam ekran yap" seçeneğini açmıştım. Ama yeni gelen uygulamalara hiç ısınamadım. Sadece tam ekran kullanılması özellikle çok kötüydü. Win 8.1 çıktıktan birkaç ay sonra bilgisayar almıştım, geçen yıla kadar Win 8.1 yüklü olarak kullandım ve yeni gelen ayarlar uygulamasını bir kere bile açmayı başaramadım.

Windows 8.1'i sesinden dolayı seviyorum ve performans konusunda oldukça başarılı metro ara yüzü olmasaydı belki hala kullanılabilirdi.

Geri
Yukarı