Windows 8 vs Windows 8.1 vs Windows 7

Ben ilk kez bilgisayarı aldığımda, yani ortalama 1 yıl önce, bilgisayar Windows 8.1 idi. Çoğu kişi Windows 8.1'i başlangıç menüsünden ya da en güncel işletim sistemi olmadığından sevmiyorlar. Gayet şık ve güzel bir tasarımı var.

Benim bilgisayar orta bir bilgisayar ve Windows 8.1'e geri dönmeye karar verdim. Şu ana kadar 3 işletim sistemi değiştirdim. En çok beğendiğim Windows 10 ve 8.1 oldu. Tekrar 8.1'e döneceğim. Zaten bilgisayarım Windows 8.1 için tasarlanmış. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar windows 10 güncel ve dx12 yenilikleriyle gelen bir yazılım sistemi olsa da yaptığım testler doğrultusunda. Oyunlarda en güzel fps stabil değerler ve en az drop veren sistem windows 7 dir. Sonrasında windows 8.1 gelir. Windows 10 benim gözümde hayla bir çok sorunu düzeltilememiş. Oyunlarda eskiden gpu kullanımı düşüklüğü fps drop nedir bilmiyordum. Bunu windows 10 sayesinde öğrenmiş oldum.

Her ne kadar windows 10 güncel ve dx12 yenilikleriyle gelen bir yazılım sistemi olsa da yaptığım testler doğrultusunda. Oyunlarda en güzel fps stabil değerler ve en az drop veren sistem windows 7 dir. Sonrasında windows 8.1 gelir. Windows 10 benim gözümde hayla bir çok sorunu düzeltilememiş. Oyunlarda eskiden gpu kullanımı düşüklüğü fps drop nedir bilmiyordum. Bunu windows 10 sayesinde öğrenmiş oldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu dene bende işe yaradı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce 2018 Şubat ayında daha sonra 2018 Temmuz ayında ve en son olarak bugün konu hortlamış. :D Acaba bundan sonra ne zaman hortlayacak? Ve kim tarafından?

Ben aralarında 7'yi tercih ediyorum.

Önce 2018 Şubat ayında daha sonra 2018 Temmuz ayında ve en son olarak bugün konu hortlamış. :D Acaba bundan sonra ne zaman hortlayacak? Ve kim tarafından?

Ben aralarında 7'yi tercih ediyorum.
Ben hortlatıyorum hocam. :D Windows 7'den 8'e yükseltme ile geçtikten sonra güncellemeleri kurmasını bekliyorum çünkü 8.1 yapacağım ama Windows 7'den 8'e geçince %38 performans artışım oldu. Windows'un bu sürümüyle çok eleştiri vardı ama ben çok sevdim ve çok beğendim. Birkaç ay önce Windows 7 2018 Edition kullanıyordum. Tamamen tasarımcı akrabama aitti ve mükemmel modern görünümlüydü çünkü zaten 8, 8.1 ve 10 sürümlerinin birleşmesiyle oluşuyordu. Bende yanına Windows 8 kurayım dedim. Çok memnunum ama güvenlik açıkları dolayısıyla 8.1'e yükselteceğim.

Ben hortlatıyorum hocam. :D Windows 7'den 8'e yükseltme ile geçtikten sonra güncellemeleri kurmasını bekliyorum çünkü 8.1 yapacağım ama Windows 7'den 8'e geçince %38 performans artışım oldu. Windows'un bu sürümüyle çok eleştiri vardı ama ben çok sevdim ve çok beğendim. Birkaç ay önce Windows 7 2018 Edition kullanıyordum. Tamamen tasarımcı akrabama aitti ve mükemmel modern görünümlüydü çünkü zaten 8, 8.1 ve 10 sürümlerinin birleşmesiyle oluşuyordu. Bende yanına Windows 8 kurayım dedim. Çok memnunum ama güvenlik açıkları dolayısıyla 8.1'e yükselteceğim.

Sıradaki hort benden :D.

Windows7'den 8.1'e geçiş yaptım 7 artık çok eski olduğu için oynadığım bir oyunu çalıştırmıyordu şu an sorunuz.

8.1 Embedded Industry Pro. Diğer konularda da tavsiye etmiştim. Windows 7'nin 8.1 versiyonu gibi. Metro uygulamaları gibi gereksiz özellikler yok. Hem daha güncel. Hem de bana göre Windows 7'den daha stabil.

Bilgisayar kaldırıyorsa en iyisi Windows 10'dur. Ben 7 kullanıyorum 8.1'e geçeceğim. Win7 hızlı çalışıyor ancak artık problem yaratmaya başladı. Benim tavsiyem 8.1.

Merhaba ben Windows 10 kullanıyorum ama bilgisayarım çok da iyi değil ekran kartım bile yok ve biraz birz kasıyor takılıyor donuyor sizce Windows 7 veya 8.1e dönmeli miyim dönersem de hangisine döneyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı