Windows 8'i neden kullandığımı açıklıyorum

serdar1986

Decapat
Daha fazla  
Bir şeye değinmek istiyorum; tabii burada Windows 10'u kötülemiyorum onun da önemli olduğunu düşünüyorum. Sistemim çok daha iyi olsa Windows 10 kullanırdım fakat sistem gereksinimleri zayıf olan ve eski PC'ler de SSD ve RAM yükseltmesi yapıldığında elbet de Windows 10 hızlı ve iyi stabil çalışıyor lafım yok ancak şu farkı iyi anlamak lazım benim yıllarca sorunsuz hızlı oynadığım; PES 2014, PES2015, PES2016, FIFA-2015. dahil ya da benzer grafikli oyunları artık oynarken çok sorun yaşıyorum çünkü birincisi SSD ve RAM yükseltmesi yaptırdığım da iyi olur diye düşündüm sonra bir de ne göreyim oyuna girdim bariz kasmalar oldu. Tabii her yolu denedim uzman bir arkadasım da Windows 10'da GPU harcaması ve yüklenmesi ekran kartının gücü fazla kullanır. RAM ve SSD yeterli olsa da yüksek grafikli oyunlarda bu sorunu yaşarsın dediler Windows 8'de olsaydı yüklenme olmayacaktı rahatlıkla PES 2016'ya kadar oynardın dedi, çünkü ben PES 2016'yı 3 yıl oynadım :)) ancak özellikle şunu belirtmem gerekir ki oyun dışında birçok uygulamada eski bilgisayarlar da olsa SSD ve RAM yükseltmesi yapıldığında Windows 10 her zaman kullanışlı ve en iyisidir. Sadece oyun performansın da ekran kartı yüklenmesi gibi durumlar olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani hocam kimsenin umurunda değil sizin Windows 8'de ne yaptığınız. Ama SSD olunca Windows 10'un hızlı çalışması doğru bir bilgi.

Aynen SSD taktım Windows 10 çok daha iyi işliyor fakat tek fark bazı oyunları rahat oynayamadım örnek verecek olursam PES 2014-2015-2016 gibi oyunları Windows 8 kullanırken kasmadan oynuyordum ama Windows 10 da kasıyor çünkü Windows 10 ekran kartına biraz daha yükleniyor bu gayet doğal ancak onun dışında hiçbir sorun yok birkaç oyun kasıyor diye Windows 8'e geçmek mantık dışı geldi o yüzden Windows 8'e geçmemeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı