Windows bilgisayarınızı yapılandırılamadı. Değişikler geri alınıyor hatası

Şimdi tamam haklısınız, yalnız ben 1 defasında bir arkadaşın bilgisayarında tüm güncelleştirmeleri başarılı bir şekilde yükledikten sonra bilgisayarda acaip hantallaşma ve hoşgeldiniz yazısından sonra masaüstü simgelerde beyazlama olmaya başladı. Ve açılışta çok ağırlaştı. 13 Saniyede açılan sistem 1 dakikayı buldu. Windows Defender ve Kötü Yazılımları Temizleme aracını kullandığım için Güvenlik güncelleştirmelerine gerek olmadığını söyledim.

Aynen yavaşlatıyor ama güvenlik için önemli, eger güvenlige önem veriyosan.

Çünkü bazı ayarları yanlış yapıyorsunuz. Bu yüzden yavaşlıyor. Windows kurar kurmaz yapacağınız ilk iş, Sistem Geri yüklemeyi kapatmak olacaktır. Zira burası, Windows her update edilirken kullanılan ve sabit diskinizden alan çalan bir yer. Sonrasında bütün güncelleştirmeleri kurunca C sürücüsüne sağ tıklayıp "Diski Temizle" demeniz gerek. Ayrıca eğer kurulumu SP1'siz bir Windows 7 DVD'sinden yapıyorsanız SP1'in artıkları da sistemi yavaşlatıyor. SP1 entegreli bir Windows 7 DVD'si kullanmanız gerek.

Bu güne kadar güncelleştirme sonrası yavaşlayan ve sorun çıkaran bir Windows 7 görmedim. 100'den fazla Windows 7 kurmuşumdur oysa ki. Ayrıca güncelleştirme bitince Disk Birleştirme de yapın.

Yorumlarınıza katılıyorum. Özellikle Sistem Geri Yükleme olayına. Zaten çok iyi bir çözüm sunmuyor. Yapılacak en iyi şey bilgisayarı kurup güzelce hazırladıktan sonra gereksiz şeyler yüklemeden önce Acronis gibi bir yazılım ile imaj almak. Böylece sistem sorun çıkardığında formattı program yüklemeydi derdiyle uğraşmadan 5 dakikada eski haline döndürürsünüz.

Ben güncellemeleri tek tek yükleyerek problemi çözdüm.

Windows 7 de güncelleme yapıyorum fakat hepsini yüklüyorum yeniden başlatıyorum Bilgisayarı şöle şu yazılar geliyor ekrana , Windows bilgisayarınızı yapılandırılamadı. Değişikler geri alınıyor , Bilgisayarı kapatmayın.

Hatalar peşimi Bırakmıyor XP'ye dön diyolar adeta.. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı