Windows harici oyun için işletim sistemi önerisi

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Windows kesinlikle olmamalı. Lubuntu denemiştim ama bariz performans kaybı yaşadım. Var mı böyle bir işletim sistemi?

Pentium Dual Core E6500.
2 GB DDR3 RAM.
HD 4550.
HDD.

Bu arada oynamak istediğim oyun multi theft Auto. GTA San Andreas üzerine kurulan bir oyun.

Binlerce Linux dağıtımı var. Hepsi aynı performans vermiyor.
En hafiflerinden biri olan Lubuntu'yu denemiştim. Mint daha ağır değil mi? Bir de Wine mantığı ile çalıştığı için performans kaybı yaşıyorum zaten. Dağıtımın ağır olmasından değil. Tabii siz daha iyi bilirsiniz, akıl vermiyorum yanlış anlaşılmasın.

En hafiflerinden biri olan Lubuntu'yu denemiştim. Mint daha ağır değil mi? Bir de Wine mantığı ile çalıştığı için performans kaybı yaşıyorum zaten. Dağıtımın ağır olmasından değil. Tabii siz daha iyi bilirsiniz, akıl vermiyorum yanlış anlaşılmasın.

Lubuntu ismi hafif, ama kendisi pek hafif değil.
Mint Xfce Xfce arayüzüne sahip. Bu yüzden daha az kaynak tüketimine sahip. Ek olarak oyunlara ve Wine için çalışma alanı kalıyor.
Debian stabilite açısından iyi. Bu yüzden kaynak tüketimi Ubuntu ailesinden az. Ek olarak en köklü dağıtımlardan birisidir kendisi. Kendim de Debian Buster kullanıyorum ve oyun oynamışlığım var.
LMDE ise Debian tabanlı Linux Mint sürümü. Linux Mint beğenmezseniz onu da deneyin bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı