Windows harici oyun için işletim sistemi önerisi

Lubuntu ismi hafif, ama kendisi pek hafif değil.
Mint Xfce Xfce arayüzüne sahip. Bu yüzden daha az kaynak tüketimine sahip. Ek olarak oyunlara ve Wine için çalışma alanı kalıyor.
Debian stabilite açısından iyi. Bu yüzden kaynak tüketimi Ubuntu ailesinden az. Ek olarak en köklü dağıtımlardan birisidir kendisi. Kendim de Debian Buster kullanıyorum ve oyun oynamışlığım var.
LMDE ise Deabian tabanlı Linux Mint sürümü. Linux Mint beğenmezseniz onu da deneyin bence.

Debian içerisi boş gelen ve kullanıcıya kendin yap deneyimini veren bir dağıtımtır yeni başlayan kullanıcılar için linux mint önerilir.

Çoğu paketleri kurmak'da çok sıkıntılar çekebilir debian'da.

Debian içerisi boş gelen ve kullanıcıya kendin yap deneyimini veren bir dağıtımdır. Yeni başlayan kullanıcılar için Linux Mint önerilir.

Çoğu paketleri Kurmak'da çok sıkıntılar çekebilir Debian'da.

Non-free kullanmıyorsan sürücü sorunu olur.

Paket kurmama sorunu stabilite bozmamasının sebebi. Zorla kurarsan sistemi bozarsın.
Zaten Linux Mint önerdiklerim arasında mevcut.

Öncelikle 2 GB RAM hafif bir dağıtıma ihtiyaç var. Acaba AntiX ile oynanır mı? Bu arada Dual-Boot yapabilirsiniz.
Öyle düşünüyorum çünkü şimdi format atarım ve istediğim oyunları kasmadan oynayamazsam bir daha tonlarca programı yüklemek zorunda kalırım ki hiç uğraşamam onunla. Dual-Boot kurmayı düşünüyorum.

Öyle düşünüyorum çünkü şimdi format atarım ve istediğim oyunları kasmadan oynayamazsam bir daha tonlarca programı yüklemek zorunda kalırım ki hiç uğraşamam onunla. Dual-Boot kurmayı düşünüyorum.
Bende de bu tarz bir laptop var. Dual-Boot dediğiniz ne oluyor?

Linux Mint kurun. Yanına da Wine. İstediğiniz oyunu Wine açamazsa PlayOnLinux da deneyebilirsiniz.
Açıyor oyunu orada bir sıkıntı yok ancak performans kaybı yaşıyorum. Yanlış bilmiyorsam PlayOnLinux da Akne mantığı ile çalışıyor dolayısıyla performans kaybı kaçınılmaz

Geri
Yukarı