Çözüldü Windows her açılışta checkdisk yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rapis

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, yeni bilgisayarıma bir saflık edip henüz bugün çıkmış bir NVIDIA sürücüsünü kurdum. Kurulum işleminden sonra Windows her açıldığında checkdisk işlemi uyguluyor. Daha önce açılmış benzer bir başlığa baktım. Başlığı açan arkadaş da daha önce AMD bir ekran kartının son sürücüsünden kaynaklandığını fark etmiş yazmış ancak sorunun çözümünü yazmamış. Yardımcı olabilecek var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarı zaten yeni aldım dolayısı ile, şu ana kadar 461,92 ve 465,89 sürücülerini kullandım sadece. 466,11 sürücünü yükleyene kadar diğer 2 sürücü de stabil olarak çalışmaktaydı. Ekran kartım NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti.
Bu durumun ekran kartı sürücüsünden kaynaklandığı çok belli çünkü bilgisayarda ekran kartı sürücü güncellemesi dışında başka işlem gerçekleştirmedim. Ancak anlamadığım nokta 466,11 sürümü de WHQL olarak gözükmekte. Neden böyle bir hataya sebep olsun?
Sizi de uğraştırıyorum kusura bakmayın.

Hocam asıl siz kusura bakmayın sürücü için 461.92 sürümünü indirin.(DDU ile tekrar kaldırıp)
Bilgisayar açılıyor mu? Eğer açılıyorsa DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve NVIDIA'nın sitesinden WHQL sürümünü indirin. Eski sürüm de olabilir.

Bilgisayar açılıyor mu? Eğer açılıyorsa DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve NVIDIA'nın sitesinden WHQL sürümünü indirin. Eski sürüm de olabilir.
Merhabalar, bilgisayar açılıyor. Ekran kartı sürücüsünü eski versiyonuna döndürdüm ancak DDU ile değil. Aygıt yöneticisi üzerinden eski sürüme döndürdüm ancak sorun düzelmiş değil maalesef

Sıkıntı değil normal mod önceliğiniz olsun ama olmazsa güvenli modu da deneyebilirsiniz.
Hocam DDU ile düzgün bir şekilde ekran kartı driverını kaldırdım ve bir önceki whql sürücümü kurdum ancak nedense sıkıntım devam ediyor.
Çözüldü: Sürücü Hatalarının Onarılması için Yeniden Başlatın Hatası

bıraktığım linkteki arkadaş da aynı sorunu yaşamış ancak sorunun üstesinden tam olarak nasıl geldiğini yazmamış maalesef.

Hocam DDU ile düzgün bir şekilde ekran kartı driverını kaldırdım ve bir önceki WHQL sürücümü kurdum ancak nedense sıkıntım devam ediyor.
Çözüldü: Sürücü Hatalarının Onarılması için Yeniden Başlatın Hatası

Bıraktığım linkteki arkadaş da aynı sorunu yaşamış ancak sorunun üstesinden tam olarak nasıl geldiğini yazmamış maalesef.

Hocam WHQL sürümünü indirdiğinize emin misiniz? Attığınız linkteki arkadaş WHQL sürümünü kurarak sorunu çözdüğünü söylemiş WHQL testleri tam olarak tamamlanmış Microsoft onaylı sürücü demektir. Hangisini kurdunuz resmini atabilir misiniz?

Hocam WHQL sürümünü indirdiğinize emin misiniz? Attığınız linkteki arkadaş WHQL sürümünü kurarak sorunu çözdüğünü söylemiş WHQL testleri tam olarak tamamlanmış Microsoft onaylı sürücü demektir. Hangisini kurdunuz resmini atabilir misiniz?
Kontrol edebilmeniz açısından sürücü bilgilerini size atıyorum.

Ekran Kartı: GTX 1650 Ti
Sürücü sürümü : 465.89
GF Experience Sürüm: 3.22.0.32

Bu sıkıntı 14.04 tarihinde çıkan 461.40 sürücünü kurmam ile birlikte başladı.
Sürücülerin yanında WHQL ibaresi bulunuyor.

Kontrol edebilmeniz açısından sürücü bilgilerini size atıyorum.

Ekran kartı: GTX 1650 Ti.
Sürücü sürümü: 465.89
Gf Experience sürüm: 3.22.0.32

Bu sıkıntı 14.04 tarihinde çıkan 461.40 sürücünü kurmam ile birlikte başladı.
Sürücülerin yanında WHQL ibaresi bulunuyor.

461.4'den önceki en yeni WHQL sürümünü kurun şu anki sürücüyü DDU ile tekrar kaldırıp.

Yeni konular

Geri
Yukarı