Windows Insider Güncellemesi ve Steam Oyunlarında PC Kapanması

Daha fazla  
İyi günler benim sorunum Steam'de herhangi bir oyunu actigim zaman PC direkt kendi kendine Windows sorunları çözülüyor ekranına gidiyor ve hatalar çözülüyor deyip %100 olduktan sonra reset çekiyor ve aciliyor. Aynı zamanda Origin'deki oyunlarda böyle bir hatayla karşılaşmıyorum. Oyunlarım orijinal Windows orijinal bütün sürücüler güncel. Oyunu sildim (GTA 5) tekrar yükledim nafile. Sistemim rahat kaldıracak bir sistem. İşin içinden çıkamadım yardım ederseniz sevinirim iyi günler...

Bende aynısını yaşadım fakat benim sorunum msconfigten bellek üst sınırını 256 da kalmış olması isterseniz bi kontrol edin.

msconfig> ön yükleme > Gelişmiş > Bellek üst sınırı açın.

Olay çözüldü. Windows'a gelen yeni Insider güncellemesi engel oluyormuş. Ben de bir önceki sürüme döndüm ve oyunları tekrar yükleyince düzeldi.

Not: Windows Insider'ı hizmetlerden temelli devre dışı bırakın yoksa deneme sürümünü indiriyor. Benim gibi pişman olmayın. İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı