Windows Kullanıcı İzinlerinde Yönetici Olmama Sorunu

Eray Kılıç

Hectopat
Daha fazla  
Dün akşam kullanıcı adımın yazdığı dosyanın özelliklerine baktım, sanırım yanlışlıkla izin sekmesiyle oynadım ve bir şeylerin değiştirileceğini söyleyip dosyalar üzerinde değişiklik yaptı(zannedersem appdata vb.). Ne olduğunun farkında değildim ve bugün Chrome'u her açışımda "Oturum açma ayrıntıları güncel değil" diyor ve herhangi bir sitede şifrelerim, kullanıcı adım otomatik şekilde doldurulmuyor.
Ben Appdata vb. kullanıcı dosyalarında sahipliği kaybettiğimi düşündüm ve bunu kontrol ettim. Sahip kısmında bilgisayarda yönetici olan benim ismim gözükse de orada s1..x..xx..xx şeklinde numaralarla ve harflerle devam eden bir kullanıcı daha var. Sanırım beni o olarak görüyor. Ben de izinleri ayarladım ve tüm izinleri everyone yaptım fakat durum değişmedi. Olağanüstü garip bir şekilde bilgisayarda yönetici olmama rağmen kullanıcılarda yönetici olarak benim ismim olsa da ben farklı biriymişim gibi davranıyor.

Herhangi bir klasöre erişememe durumum yok, belki de kullanıcı izinleri konusu da olması gerektiği gibi ama Chrome'daki sorun sürekli devam ettiğinden ben hala orada bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden Windows sıfırladım(kişisel dosyalar kalacak şekilde) fakat Chrome'u indirip girdiğimde yeniden "Oturum açma ayrıntıları güncel değil" diyor ve senkronize edilemedi diyor. Telefondan baktığımda Chrome'da senkronize açık ve orada bir sorun yok. Bu benim için çok anormal ve büyük bir sorun, yardım edebilecek kişiler varsa çok iyi olur, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Sahiplik Al" ya da "Sahiplik Ver" gibi Regedit ayarları var. Onlara buradan ulaşabilirsiniz.

Üstteki "SahiplikAl_Ekle" dosyası eklemekte.

Son düzenleme:
Bu Bilgisayar'a sağ tıklayıp Yönet'e girin. Ardından sol tarfta bulunan sekmelerden Yerel Kullanıcılar ve Gruplar bölümüne girin. Gruplar kısmını açtıktan sonra Administrators grubuna çift tıklayarak girin. Ardından şuan oturum açmış olduğunuz kullanıcının olup olmadığına bakın. Eğer yoksa eklemeniz durumunda sorununuz düzelecektir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı