Windows kurarken M.2 mi SATA SSD mi tercih edilmeli?

Az önce Boot etme hızından bahsediyordun şu an yazma hızına geçtin farkında mısın dostum? Yazma ve okuma hızı olarak evet haklısın ama Boot hızında maalesef bilginin olmadığını düşünüyorum ki bunu eski sisteminde SATA SSD ile yeni sistemindeki M.2 SSD'yi kıyaslayarak da göstermiş oldun.

:) peki kardeşim sen haklısın :)

Bilginiz olmayan konularda insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. M2 SSD, SATA SSD'ye göre, uygulama açma olarak daha hızlı, dosya aktarımı olarak daha hızlı ama boot etme hızları arasında 10 saniye falan olamaz.

Halen daha çabalıyorsun sen demedinmi şimdi BOOT hızı okuma hızı ile aynı diye? Nasıl oluyorda 3000Mb'dı 500mb ile kıyaslıyorsun.

O zaman neden halen daha bilmişlik taslıyorsun? Bak kendin ele verdin kendini biri Saniye'de 3000 MB okurken diğeri 500 MB okuyor gelde şimdi açıkla 3000 MB ile 500 MB'dı.

Benim cahil arkadaşım, açılış kapanış hızına boot edilme hızı denir.ve lütfen daha fazla uzatmayalım çünkü anlatamıyorum. Ben m2 ssd, sata ssd ye göre daha yavaştır demedim. Boot edilme hızları arasında bir fark olmayacağını söyledim. İlk önce yazdıklarımı oku daha sonrada paylaşmış olduğum videoyu güzelce izle.

Birçok insan bilgisini paylaşmış gecenin bu saatinde hepinize çok teşekkür ederim. Ben kendimce şöyle düşündüm. Windows zaten çok büyük bir yer kaplamıyor bundan dolayı 480 GB Sata SSD'ye kurmayı düşündüm ki zaten windowsumun çok hızlı açılması benim için önemli değil. Ben ağırlıklı olarak oynamış olduğum oyunların yükleme ekranlarında felan serilik kazanmak istediğim için oyunları ise 1 TB M.2 SSD'ye kurarım diye düşünmüştüm. Bu şekilde tam açıklamalı olarak anlatayım dedim veya sizlerin dediği gibi hepsini 1 TB M.2 SSD2'yemi kurayım ?

Windows'un açılması boot oluyor ki okuma hızı buna etki eder.

Pardon Kerem'im diğer arkadaş yazdı zannettim bir an onun için döşendim hemen siliyorum.
Benim cahil arkadaşım, açılış kapanış hızına Boot edilme hızı denir. Ve lütfen daha fazla uzatmayalım çünkü anlatamıyorum. Ben M.2 SSD, SATA SSD'ye göre daha yavaştır demedim. Boot edilme hızları arasında bir fark olmayacağını söyledim. İlk önce yazdıklarımı oku daha sonrada paylaşmış olduğum videoyu güzelce izle.

Bak kardeşim tahminimce benimle aynı yaşlardasın buna istinaden bu şekilde söyleyeceğim. Sen daha okula gidiyorken ben Bank Ekspress bankasında şube kuruyordum. Alt yapı düzenliyordum. Banka panosunu hazırlıyordum. Daha 14 15 yaşında iken onun için bana gelipte Boot nedir öğretmeye kalkma tamam onun için daha bu konu hakkında tartışmayalım kalplerimizi kırmayalım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı