Windows kurarken M.2 mi SATA SSD mi tercih edilmeli?

SEVGİLİ ABİLERİM KONU FARKLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜDÜ, HATTA BENİM AKLIMIN ERMEDİĞİ YERLERE ULAŞTI BEN SADECE DURUMU ALTTA TEKRAR YAZDIM AŞAĞIDA BELİRTTİĞİM ŞEKİLDE UYGULASAM SİZCE UYGUN OLUR MU VEYA SİZLER NE DERSİNİZ ? BEN SADECE FİKRİMİN UYGUN OLUP OLMADIĞINI MERAK EDİYORUM HAYIRLI GECELER.

Birçok insan bilgisini paylaşmış gecenin bu saatinde hepinize çok teşekkür ederim. Ben kendimce şöyle düşündüm. Windows zaten çok büyük bir yer kaplamıyor bundan dolayı 480 GB Sata SSD'ye kurmayı düşündüm ki zaten windowsumun çok hızlı açılması benim için önemli değil. Ben ağırlıklı olarak oynamış olduğum oyunların yükleme ekranlarında felan serilik kazanmak istediğim için oyunları ise 1 TB M.2 SSD'ye kurarım diye düşünmüştüm. Bu şekilde tam açıklamalı olarak anlatayım dedim veya sizlerin dediği gibi hepsini 1 TB M.2 SSD2'yemi kurayım ?

Sizi niye inceleyeyim. Yazdığınız yorum yanlıştı. Söyledik. Bitti. İyi forumlar. Yeni bir şey öğrendiniz bir de öyle düşünün.

Okuma hızı 3500 MB olan bir M2 SSD ile 500 MB olan SATA SSD arasında neden 2 saniye fark var hiç düşündünüz mü? Okuma hızları arasında altı kat fark var.

Attığınız video sizi yalanlıyor zaten. 😀😀😀😀

Acilen bir göz doktoruna gitmenizde fayda var her kez o video'da 4 saniye fark olduğunu görür. Ve gene dediğim gibi benim savunduğum şey MİLİSANİYE değil daha fazla fark olmasıydı siz halen daha bunu anlayamıyorsunuz.

SEVGİLİ ABİLERİM KONU FARKLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜDÜ, HATTA BENİM AKLIMIN ERMEDİĞİ YERLERE ULAŞTI BEN SADECE DURUMU ALTTA TEKRAR YAZDIM AŞAĞIDA BELİRTTİĞİM ŞEKİLDE UYGULASAM SİZCE UYGUN OLUR MU VEYA SİZLER NE DERSİNİZ ? BEN SADECE FİKRİMİN UYGUN OLUP OLMADIĞINI MERAK EDİYORUM HAYIRLI GECELER.

Birçok insan bilgisini paylaşmış gecenin bu saatinde hepinize çok teşekkür ederim. Ben kendimce şöyle düşündüm. Windows zaten çok büyük bir yer kaplamıyor bundan dolayı 480 GB Sata SSD'ye kurmayı düşündüm ki zaten windowsumun çok hızlı açılması benim için önemli değil. Ben ağırlıklı olarak oynamış olduğum oyunların yükleme ekranlarında felan serilik kazanmak istediğim için oyunları ise 1 TB M.2 SSD'ye kurarım diye düşünmüştüm. Bu şekilde tam açıklamalı olarak anlatayım dedim veya sizlerin dediği gibi hepsini 1 TB M.2 SSD2'yemi kurayım ?
Kardeşim güzel düşünmüşsün. Şunu da göz önüne al. M2 SSD'lerin yazma ve okuma hızı düşer. Çünkü çok ısınıyorlar. O belirtilen değerlerde uzunsüre okuma yazma yapamazlar. O yüzden ikisinden de benzer performans alacaksın. Kafana göre takıl.

Açıkçası şimdiye kadar hiçbir yazınızı görmedim ve dikkat etmedim de ama bundan sonra görecek olursam da ignorelayıp geçicem.

Acizce bir davranış olur ancak aynısını bende yapabilirdim biliyorsunuz tartışmayı bitirmek için ama yapmadım. Neden bilmediğim bir konuda yorumunuzu okuyabilirim diye. En basit örnek vermek gerekirse yeni oyunlar hakkında Word Excel hakkında Photoshop hakkında bilgim yok misal.

Dostum işletim sistemi performansın oyunları da etkiler. Neyse iyi forumlar.

Yukarıdaki videoda bir şeyler yanlış 2010 model i7 li hp laptopum bile mekanik 1.tb lık hdd ile en uzun boot süresi 18 saniyeyi geçmiyordu, windows 7 kurulu ve neredeyse tamamı doluyken.

Kardeşim güzel düşünmüşsün. Şunu da göz önüne al. M2 SSD'lerin yazma ve okuma hızı düşer. Çünkü çok ısınıyorlar. O belirtilen değerlerde uzunsüre okuma yazma yapamazlar. O yüzden ikisinden de benzer performans alacaksın. Kafana göre takıl.
O zaman abi ben Windows'u 480 GB Sata SSD'ye kurayım, Oyunları da 1 TB M.2 SSD'ye kurayım. Az birşey olsada M2 oyunlarda etkisini gösterebilir.

Yukarıdaki videoda bir şeyler yanlış 2010 model i7 li hp laptopum bile mekanik 1.tb lık hdd ile en uzun boot süresi 18 saniyeyi geçmiyordu, windows 7 kurulu ve neredeyse tamamı doluyken.

Boot süresi sadece windows ana ekranın gelmesi demek değildir. Ekran geldikten sonrası'da vardır bunu en kısa yöntemle nasıl öğrenirsiniz açıldıktan sonra yenileme tuşuna basarsınız ne zaman normal bir şekilde ekran yenilenirse BOOT o zaman bitmiş olur o 18 saniye yanlış ölçmüşsünüz gibi geldi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı