Çözüldü Windows kurulu SSD çıkarılırsa ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doanww

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda SSD var ama Adata SU630 olduğu için çok ısınıyor. Yeni SSD alacağım, SSD yanar diye korkuyorum sürekli 65 derece ve 70'lere çıkıyor, şu an SSD'yi çıkarırsam bilgisayarı açtığımda ne olur? Windows SSD'ye kurulu, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun olmaz. Sadece disk bulunamadı hatası verir. Yeni diskinize yeni bir Windows kurulumu yapabilirsiniz.
Sorun olmaz. Sadece disk bulunamadı hatası verir. Yeni diskinize yeni bir Windows kurulumu yapabilirsiniz.

Çözüm
Disk bulunamadı hatası alırsınız.
1621004707824.png

Peki, yeni SSD takmadan önce bilgisayarımı formatlamam gerekir mi? Gerekiyorsa HDD'yi de formatlamak zorunda mıyım? Oyunlarım vs. HDD'de.

HDD'ye dokunmana gerek yok. Yeni taktığın SSD'ye Windows kurman gerekir. Sonra HDD'den veri kaybetmeden kullanabilirsin diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltirler.
SSD takıldığında Windows olan bir USB takar, formalarsın. Disk seçimi kısmında SSD'yi seçersin. Diğer diske dokunmazsın, sorun olmaz

Yeni aldığım SSD'yi taktıktan sonra formatlamam mı gerek? Anlamadım. Şu an kullandığım SSD'ye format atmamalıyım yani?

HDD'ye dokunmana gerek yok yeni taktığın SSD'ye Windows kurman gerekir sonra HDD'den veri kaybetmeden kullanabilirsin diye biliyorum yanlışım varsa düzeltirler.
SSD takıldığında Windows olan bir USB takar formatlarsın, disk seçimi kısmında SSD'yi seçersin. Diğer diske dokunmazsın sorun olmaz.

Yeni aldığım SSD'yi taktıktan sonra formatlamam mı gerek anlamadım.
Yeni SSD boş olacaktır bilgisayarına Windows yüklü olan bir USB takıp bilgisayarı boot menüsünden USB den açacaksın, sonra biraz ilerleyince kurulumda Disk seçim ekranı gelir orada Windows'un kurulacağı diski SSD olarak seçersin SSD'nin ismi yazar. Diğer disklere dokunmazsan büyük ihtimal veri kaybı olmayacaktır.
Ama bileni değilim ben kendi bildiğimi söyledim birileri daha yanıtlarsa güzel olur.

Yeni aldığım SSD'yi taktıktan sonra formatlamam mı gerek? Anlamadım. Şu an kullandığım SSD'ye format atmamalıyım yani?
Yeni aldığın diske UEFI kurulum ile yeni bir işletim sistemi kurabilirsin. Diğer diski ellemene gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı