Windows kurulu SSD farklı Windows sisteme taksam ne olur?

semihgr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba sevgili arkadaşlar. Araştırdım ama net bilgi bulamadım.
Eski sistemimdeki RAM'leri ve SSD takacağım yeni sisteme.
Yeni sistemde SSD mevcut ve Windows kurulumunu yaptım.
Anakart 2 M.2 destekli.
Bende 2.yi takıp depolama alanımı arttırmayı düşündüm.
Fakat eski sistemde de Windows kuruluydu. Direkt taksam sorun çıkarır mı? Taktıktan sonra temizlenir mi?

Cevap veren herkese teşekkürler.

Ayrıca sistem çalışırken ne kadar güç tükettiğini gösteren bir araç varsa birileri paylaşabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
2. SSD'yi taktığınızda Mavi bir ekranda size 2 tane Windows işletim sistemi belirecek ve bunlardan birini seçmeniz istenecek. Seçince eğer doğru Windows'u seçtiyseniz kendi Windows'unuz açılır. Yanlışı seçtiyseniz bilgisayarı yeniden başlatıp bu sefer diğer Windows'u seçersiniz. Bu olaya Dual boot diyoruz. Bir bilgisayarda 1'den fazla işletim sistemini kullanmaya deniliyor. Kendi Windows'unuzu seçip açtıysanız sonra eski SSD'yi biçimlendirirsiniz. Böylece kullanmaya devam edebilirsiniz. Biçimlendirmeden önce içinde önemli şeyleriniz varsa yedeklemeyi unutmayın.

Son düzenleme:
2. SSD'yi taktığınızda bilgisayar Dual boot olarak başlar. Açılırken hangi Windows'u seçmek istediğinizi sorar. Sizde kendi Windows'unuzu seçip açarsınız. Sonra eski SSD'yi biçimlendirirsiniz. Böylece kullanmaya devam edebilirsiniz. Biçimlendirmeden önce içinde önemli şeyleriniz varsa yedeklemeyi unutmayın.
Seçerken markalar çıkarsa ssdlerin ayırt ederim de çıkmazsa ayırt edemem :d Cevap için çok sağ ol hocam.
Takıp disk yöneticisinden biçimlendirebilirsiniz sorun olmaz.
Cevap için teşekkür ediyorum hocam.

2. SSD'yi taktığınızda bilgisayar Dual boot olarak başlar. Açılırken hangi Windows'u seçmek istediğinizi sorar. Sizde kendi Windows'unuzu seçip açarsınız. Sonra eski SSD'yi biçimlendirirsiniz. Böylece kullanmaya devam edebilirsiniz. Biçimlendirmeden önce içinde önemli şeyleriniz varsa yedeklemeyi unutmayın.
Konu kapanmıştır. Çözüm budur :)

Mavi bir ekranda size 2 tane Windows işletim sistemi belirecek ve bunlardan birini seçmeniz istenecek. Seçince eğer doğru Windows'u seçtiyseniz kendi Windows'unuz açılır. Yanlışı seçtiyseniz bilgisayarı yeniden başlatıp bu sefer diğer Windows'u seçersiniz. Bu mesajımı ilk mesajıma ekliyorum bütünlük bozulmasın diye. İşe yararsa yanıtımı çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.

Konu kapanmıştır. Çözüm budur :)
Öyle duruyor :d
Mavi bir ekranda size 2 tane Windows işletim sistemi belirecek ve bunlardan birini seçmeniz istenecek. Seçince eğer doğru Windows'u seçtiyseniz kendi Windows'unuz açılır. Yanlışı seçtiyseniz bilgisayarı yeniden başlatıp bu sefer diğer Windows'u seçersiniz. Bu mesajımı ilk mesajıma ekliyorum bütünlük bozulmasın diye. İşe yararsa yanıtımı çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.
Tamamdır hocam 1-2 saat içinde yapıp dönüş sağlayacağım bilgilendirme için teşekkür ederim.

Uefi'dada arka plan mavimi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı