Çözüldü Windows Memory diagnostic sonuçları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OksijenTR

Centipat
Daha fazla  
Bugün normal bir şekilde bilgisayarı kullanırken bir anda ekran çözünürlüğü bozuldu ve mavi ekran verdi. Mavi ekranın alt kısmında "Memory management" yazıyordu.
[Çözüldü] Windows 10 Memory Management Mavi Ekran Hatası bu konudan bakarak Windows Memory diagnostic yaptım. Ama daha %1 bile değilken sorun buldu. Bu sonuçları buraya atsam yardımcı olabilir misiniz? Memtest yapmak için boşta USB belleğim yok. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır, tek tek test etmenin başka yolu yok. Zaten sorunu çözmek için illaki sorunlu RAM'leri çıkaracaksınız. İstiyorsanız RAM'leri tümden değiştirebilirsiniz.

Yalnız bu sisteme yatırım yapmanızı pek önermem. Mümkün olduğunca sistemi güncellemeye bakın.
Windows'un kendi aracı bile sorun bulduysa RAM'lerde hata olduğu bellidir. Sistem bileşenlerinizi belirtin, belki başka bir durum da olabilir.

Anakart: MSI K9A2 Platinum.
İşlemci: AMD Phenom 9750 Quad-Core.
Ekran kartı: ATI Radeon HD3870.
RAM: 4 GB tam anlayamadım ama max bandwith 400mhz yazıyor ve cpuz markalarını göremiyor
BIOS güncel değil bu da sorun olabilir ama RAM'lerin bozuk olması her türlü sorun olmaz mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot 2020-12-02 114715.png
    Screenshot 2020-12-02 114715.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 107
Son düzenleme:
BIOS güncelleyin bakalım, sonra Memtest yaparsınız. Yine sorun çıkarsa bellekleri değiştirin derim.

BIOS güncelleyin bakalım, sonra Memtest yaparsınız. Yine sorun çıkarsa bellekleri değiştirin derim.
Şuan test devam ediyor bekliyorum.

Hangi bölüm sizi korkuttu emin değilim fakat RAM'lerde hata görünüyor. Gördüğüm kadarıyla birden fazla ve farklı modül RAM kullanıyorsunuz. Bütün modüllere tek tek test yapın, hatalı çıkanı değiştirin.

Bilgisayarı 2.el almıştım 4yıl önce çoğunlukta Pass sayısı testten daha az o korkuttu. İlk defa kullanıyorum tek tek nasıl test yapabilirim?

RAM modüllerinin sadece birisi takılı kalacak, o şekilde test edeceksiniz. Onun testi bittiğinde sorun çıkıp çıkmadığını not edeceksiniz. Sonra test ettiğinizi çıkarıp elinizde kalan modülleri de teker teker test edeceksiniz.

Önceki test sonuçlarını neden sildiniz bu arada?

Bitti zannetmiştim testi sonra silip bitince atarım dedim. Ramleri çıkaramam bazıları soğutucunun altında kalmış dokunmaya korkuyorum. Evdeki tek bilgisayar bu. Başka yolu yok mu?

Hayır, tek tek test etmenin başka yolu yok. Zaten sorunu çözmek için illaki sorunlu RAM'leri çıkaracaksınız. İstiyorsanız RAM'leri tümden değiştirebilirsiniz.

Yalnız bu sisteme yatırım yapmanızı pek önermem. Mümkün olduğunca sistemi güncellemeye bakın.

Çözüm

Geri
Yukarı