Rehber Windows OEM Key, Retail Key Nedir?

OEM lisanslardaki tek kısıtlama, aynı anda sadece 1 bilgisayarda kullanılabilir olmasıdır. Bu başka bir anakart ile veya laptop masaüstü geçişinde kullanılamaz anlamına gelmiyor. Yeni bir bilgisayarda OEM keyi girdiğinizde kullanılan cihaz yetkilendirmesini kaldırıp yeni cihazı yetkilendiriyor.

Aynı OEM keyi laptop ve 3 anakart ile kullandım, halen de kullanıyorum.
Hocam alabilmem için bir site önerebilir misiniz yada mağaza ? Sistemim %100 CPU kullanımında ve sebebini w10 50 liralık key e bağlıyorum. (belki yanılıyorumdur) Sizin gibi uzun vadeli kullanabilmek için ne yapmam gerekiyor. Sistem değiştirdikçe tek bir windows kullanımı yaşamak istiyorum. İlgilenirseniz çok teşekkürler.

Hocam alabilmem için bir site önerebilir misiniz yada mağaza ? Sistemim %100 CPU kullanımında ve sebebini w10 50 liralık key e bağlıyorum. (belki yanılıyorumdur) Sizin gibi uzun vadeli kullanabilmek için ne yapmam gerekiyor. Sistem değiştirdikçe tek bir windows kullanımı yaşamak istiyorum. İlgilenirseniz çok teşekkürler.
İşlemci kullanımının keyle alakası yok. Sonuçta sen herhangi bir programla etkinleştirmedin. Eğer 1500 liraya da key alsan aynı şey olacaktı.

Arkadaşlar, peki internette 30-40 liraya key satan sitelerden key alınıp kullanılmasını önerir misiniz? Şimdi freedos'lu bir laptop, win10 yüklü olana göre neredeyse 1000 lira kadar fark ediyor. Ona göre hangisini tercih edeceğimize karar verelim.

Arkadaşlar, peki internette 30-40 liraya key satan sitelerden key alınıp kullanılmasını önerir misiniz? Şimdi freedos'lu bir laptop, win10 yüklü olana göre neredeyse 1000 lira kadar fark ediyor. Ona göre hangisini tercih edeceğimize karar verelim.
Sağlam lisansı öneriyorum. 40 TL gibi değil de 100 TL gibi başlıyor fiyatları. Bir windows 10 key aldım ve 11 e bile yükselttim.

Bir yerde Retail'le ilgili kod çok fazla kişi tarafından kullanıldığında bazılarının lisansı iptal ediliyor gibi bir şey denmişti. Yanlış mı bu bilgi? Ve de sitelerde OEM, Retail'den daha pahalıya satılıyor, bunun sebebi nedir?
Anakart'a gömülmesi. Evet, Retail lisanslar bazen gidebiliyor. Ben hesabınıza kayıt olur diye demiştim. Gerçi laptop olduğuna göre OEM daha iyi bir seçenek olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı