Windows OEM lisanslar hakkında

KMS'nin açılımını tekrardan yapalım. Çünkü KMSpico ile çok karışıyorlar. Çakallar ikisini aynı şey miş diye yutturacaklar bu gidişte. 😀
KMS, açılımıyla “Key management service” yani “anahtar yönetimi servisi” olarak bilinmekte. Bu yöntemde Microsoft etkinleştirme sunucuları ile bağlantı kurulması yerine KMS sunucularıyla bağlantı kurulur. Kullanıcıların girdiği KMS ürün anahtarı, KMS sunucuları tarafından Microsoft lisans hizmetinde doğrulanır. Bu şekilde ürün etkinleştirilmiş olur.
KMSpico ise korsan etkinleştirme yoludur. Forumda bunun zararları söylendi. Zaten programsız olsa bile CMD'den aynı şekilde korsan etkinleştirme yapılınca sunucuların değiştiği görülüyor. Yani zararlıdır düşüncesindeyim.

Bu yöntem Mining'e açık yapar mı bilgisayarı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Saka bir yana, ben bundan birkac sene önce kutulu Windows 7 aldigimda bile OEM lisans vermislerdi. Magazadan satin alacak olsam, magaza hala OEM lisans satisi yapiyor.

Eki Görüntüle 600002

Simdi bu korsana mi giriyor?
Bizim Laptop dağıtıcılarına ya da kasa toplayıcılarına verilen lisanslar genel manasıyla OEM olur. Benim bilgisayarımın altında bundan 1 tane mevcut.
Bu yöntem Mining'e açık yapar mı bilgisayarı?
Burasını kesin olarak bilemeyiz. Bakmışsın senin cihazla senden para kazanmışlardır haberin olmaz. Bakmışsın kasetimiz çıkmış ortaya. 🤣

Bizim laptop dağıtıcılarına ya da kasa toplayıcılarına verilen lisanslar genel manasıyla OEM olur. Benim bilgisayarımın altında bundan 1 tane mevcut.

Burasını kesin olarak bilemeyiz. Bakmışsın senin cihazla senden para kazanmışlardır haberin olmaz. Bakmışsın kasetimiz çıkmış ortaya. 🤣

Retail Key sonsuz mu hocam?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Saka bir yana, ben bundan birkac sene önce kutulu Windows 7 aldigimda bile OEM lisans vermislerdi. Magazadan satin alacak olsam, magaza hala OEM lisans satisi yapiyor.

Eki Görüntüle 600002

Simdi bu korsana mi giriyor?
Ben aşağıdaki tabloyu bekliyorum. O zırhı giyen yakışıklı, dahi ve zampara olan benim ama. 🤣
5b865cd73ce5643955fb8ceaa47659b3.jpg

Ben bunu format attıktan sonra her yazışımda, OEM veya RETAIL falan yazıyor. :D Geçen OEM yazıyor dedim, şimdi RETAIL yazıyor :D
Böyle tuhaf olaylar yaşanabiliyor. Benim de OEM'di fakat şimdi kontrol ettiğimde Retail yazıyor. Ey Microsoft! Allah razı olsun mu diyeyim ben? 🤣

Fakat Laptop üreticilerine OEM veriliyor. Yani hala yasal olması olmaması tartışılır.

Laptop üreticisi misiniz?
Fakat Laptop üreticilerine OEM veriliyor. Yani hala yasal olması olmaması tartışılır.

Sisteminde hazır gelirse ne ala fakat sen gidip alırsan benim için yasal değildir o iş korsan oyun indirmekten farkı yok benim için.

Geri
Yukarı