Windows OEM lisanslar hakkında

İsteyen istediği gibi kullansın, hatta KMSpico kullansın. Sonra buraya gelip "Virüsleri Silemiyorum" diye konu açsın, başka biri "Windows OEM Key Satan Site Önerisi" diye başlık açsın. Başka biri de "En Ucuz Retail Windows 10 Key Nereden Bulurum?" diye konu açsın. 2 haftadır etraf savaş alanına döndü resmen. Herkes taraf almış, birbirine saldırıyor.

Hocam orijinal olabilir fakat yasal değil, orijinal dediğimiz şey Key'i girince Windows'un orijinal olması buraya kadar doğru fakat senin onu 20TL'ye alman yasal değil.
Sonunda arkadaşım ya. Bunu anlatmayı çalışıyoruz. Hala "kOrSoN MoRoQ Hohohoho!" kafasında dolaşanlar var. İzah edemiyoruz işte. 😀

Saka bir yana, ben bundan birkac sene önce kutulu Windows 7 aldigimda bile OEM lisans vermislerdi. Magazadan satin alacak olsam, magaza hala OEM lisans satisi yapiyor.

Eki Görüntüle 600002

Simdi bu korsana mi giriyor?

Aynen, bende de kutulu Vista Business var. Teorik olarak o da korsan olmalı.

Ben bu, buna benzer tartışılan konuları tınlamıyorum ve korsan konularını da. Korsan yasaksa yazmam ve önermem. Ben alırım OEM'i kullanırım, sonuçta orada yazan etkinleştirin yazısı kayboluyor mu? ;) OEM gibi ucuz veya bedava verilmezse evdeki cihazıma KMSpico kullanıyordum. Vallaha buraya da pek yazmıyorum ne kullanıp ne kullanmadığımı. İstediğimi gönlümce kullanıyorum vallaha. Önceden yeni iken korsan kullanımları da yazardım, baktım yasak ve bu yasağı destekleyenler sövecek gibi davranılacak o konulara da girmiyorum. En iyisi yaptığın işi demeyeceksiniz orada korsancılığa karşıt olan bireyler varsa.

Geri
Yukarı