Windows parola ekranında klavye çalışmıyor

cagdas1128

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 10 şu anda klavye sorunundan dolayı giriş ekranında kaldı. Elimde 2 adet klavye var denedim ama çalıştırmıyor. İşin daha da kötüsü ekran Klavyesi'nin çalışmaması. Bu nasıl bir bug anlamış değilim. Windows 10 kurulumunda mecbur hesap açmıştım, sonra şifreyi kaldırmak için giriş seçeneklerinden yeni şifre penceresi geldiğinde işlemi yarıda bırakıp yeni şifre girmemiştim. Şu anda "bir sorun oluştuğundan pın'iniz kullanılamıyor" uyarısı geliyor ve e posta şifremi girmemi istiyor ama klavyeler çalışmadığı için bu giriş ekranında kaldım. Önerisi olan yardım edebilir mi?

Birebir aynı sorunu yaşıyorum. Windows 10 Pro kullanıyorum. Güvenli mod, sistem geri yüklemesi çalışmıyor. Yine aynı ekrana gelip oturum aç dediğimde şifre istiyor. O ekranda klavye etkisiz halde kalıyor. Masaüstünde çok önemli dosyalar var onları alabilmem lazım. Bu işi nasıl çözebiliriz?

Son düzenleme:
O ekranda sağ alt kısımdan erişim kolaylığı sekmesinden Ekran klavyesi diye bir seçenek olması lazım onunla şifreyi girebilirsiniz.
1637479828873.png

Dosya Ekleri

• 1637479825003.png
    1637479825003.png
    47 KB · Görüntüleme: 59
Usb den boot edilebilen bir linux dağıtımı ile sistemi açıp dosyaları kurtarabilirsin.
Öyle bir şey olursa benden mutlusu yok. Tek derdim Masaüstündeki metin belgeleri. Sistemimde 1 tane ssd var ve onun üzerinde sistem kurulu. Bahsettiğiniz yöntem için bir rehber video varsa paylaşır mısınız?

+ Benim mutlak oturum açmam gerekmiyor. Dosyalarımı alabileyim bana yeter. Daha sonra format atarım.Temiz bir sistem yüklerim.

Araştıracağım hocam İlginiz için teşekkür ederim.
(SORUN ÇÖZÜLDÜ)
Ne yaptıysam parolayı kaldıramadım ve ya atlatamadım.
Ben sorunu böyle çözdüm;
Shift+yeniden başlat basılı tuttum o çıkan seçeneklerde
Cmd ‘yi çalıştırdım.
Regedit yazdım o kayıt defteri penceresi açıldı. VE Sol üstten Dosyalar kısmından masaüstündeki belgelere ulaştım sonra bir USB takıp onları aktardım daha sonra yeniden format çektim. Çok şükür boot prog. uğraşmadan zararsız atlattım. Windows’u da parolasını da Allah kahretsin umarım kimse yaşamaz bu sorunu. İyi günler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı