Windows Phone'da Hücresel Veri İle Whatsapp Kullanılmıyor

Alper P

Kilopat
Yer
Balıkesir/Altınoluk
Daha fazla  
Meslek
PHP Geliştirici
Merhaba Arkadaşlar.

Arkadaşımın Nokia Lumia 520 akıllı telefonu var bu telefon ile wi-fi üzerinden whatsapp programını sorunsuz kullanıyor fakat wi-fi yi kapatıp şebeke kısmından veri bağlantısını açtığımızda whatsapp'dan yazılan mesajlar gitmiyor ve ayarlar/hesap kısmında bağlantı durumu bağlı değil yazıyor. Acaba bunun başka bir yerde bir ayarımı vardır? Sadece wi-fi mi ayarlanmıştır bilgisi olan varsa yardım edebilirse çok memnun olurum.

NOT: Facebook, twitter, internet tarayıcısı filan sorunsuz çalışmakta internet bağlantısı var yani ama whatsapp bağlanmıyor.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak WhatsApp'ın kendi yönergelerini bi uygular mısın:

WhatsApp FAQ - WhatsAppa bağlanamıyorum!

Recep bey biraz geç yazdım kusura bakmayın.

Öncelikle burada yazan her şeye baktım;

internet bağlantısı var tarayıcıyı açtığımızda bağlanıyor.
ayarlar > şebeke bulunan APN ayarını bulamadım

telefonda birşey bunu engelliyor fakat ney engelliyor çözemedim. telefon şuan yanımda değil telefonu aldığımda resimleri de eklerim.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Sorun çözüldü nasıl oldu anlamadım :)

Arkadaşımın hattı avea, biz müşteri hizmetlerini arıyacaktık öncelikle ben dedim ki benim hattımı takıp deniyelim whatsapp çalışırsa avea müşteri hizlerini ararız. Hattımı taktım benim hattım vodafone daha sonra bir seçenek geldi vodafone internet kullanılsın mı diye izin verdim ve whatsapp hücresel veri de çalıştı daha sonra benim hattımı çıkartıp arkadaşımın hattını taktık whatsapp onda da çalışmaya başladı şuan sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor.

Heralde internet ayarları ile ilgili birşey vardı vodafone hattını takınca onları ayarladı ama bilemiyorum tam olarak ne olduğunu.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı