Windows RT nedir?

arif

Hectopat
Merhaba arkadaşlar size Windows RT ile ilgili soru sorcam. Millet neyin davasını yapıyor. Windows RT ne yani diğer işletim sistemlerinden farkı ne ?

Burada kullanılan Nvidia Tegra 3 işlemci tabii ki ARM sınıfı bir işlemci ve haliyle kullanılan işletim sistemi de Windows RT. Windows RT işletim sistemi görünüşte Windows 8 ile aynı olsa da, aslında çok farklı bir işletim sistemi, sadece kendi için özel olarak yazılmış uygulamaları çalıştırabiliyor. Yani normalde diğer Windows 7 ya da 8 işletim sistemli bilgisayarlarınızda kullandığınız yazılımları, bu cihaz üzerinde çalıştırmanız söz konusu değil. Bu durum tabii ki hayli can sıkıcı, çünkü Windows RT için Microsoft’un uygulama pazarına mahkumsunuz ve oradaki yazılım seçenekleri de pek fazla değil. Öte yandan Yoga 11 beraberinde Office uygulaması da dahil olmak üzere bir dizi çok ihtiyaç duyulan Microsoft yazılımıyla birlikte geliyor. Bunlar günlük çalışmada en çok ihtiyaç duyulan yazılımlardan bazıları ve cihazda hazır olarak geliyor. Ne var ki dediğim gibi uygulama pazarında Windows RT için olan yazılım desteği çok kısıtlı, mesela Chrome tarayıcı kurmak isteseniz bulamıyorsunuz, mecburen Internet Explorer 10 ile idare ediyorsunuz.

Lenovo IdeaPad Yoga 11 Video İnceleme | Technopat

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı