Windows Şifresini Unutmak

manyakalan

Kilopat
Merhaba arkadaşlar ben bilgisayarıma kendisiyle beraber gelen format CD ile format attım. 20-30 saniye sonra şifremi unuttum. :facepalm::facepalm: Aslında hatırlıyorum ama kabul etmiyor. Windows'un sitesine baktım CD'ye yaz falan diyordu yaptım olmadı. Sihirbaz hata verdi falan dedi onlar almazsa format atarım bir daha ama format CD'sini takınca görmüyor, illa girip setup exe çalıştır demek lazım. Kardeşim girsem fomata ihtiyacım kalmaz :yerlerde: Bir yardım edin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu videoyu bir incele :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Format atmayı öğrenin ilk önce sonra şifreleri unutuyorsanız şifre eklemeyeceksiniz.
Adamı dövseydin bari, Adam insanlık hali bir an dalgınlık yapmış, demediğini bırakmamışın (n)

Ayrıca eğer numlock açıksa kapatmayı yada kapalıysa da açmayı denemenizi öneririm. Bir kere başıma geldi, baya şaşkınlık etmişim :D

Adamı dövseydin bari, Adam insanlık hali bir an dalgınlık yapmış, demediğini bırakmamışın (n)
İnsanlık hali olduğunu zaten anlayana mesajımda belirttim. Diğeri ise insanlıkla alakası yok bilgisizlikle alakası var ki bunu hala kavrayamamış kişiler var. Hala formatı masaüstüne girip atmaya çalışan var.

Ayrıca çözüm olarak bir sürü şey sayabilirim ancak daha formatı bilmeyene onu anlatmak daha zor.

İnsanlık hali olduğunu zaten anlayana mesajımda belirttim. Diğeri ise insanlıkla alakası yok bilgisizlikle alakası var ki bunu hala kavrayamamış kişiler var. Hala formatı masaüstüne girip atmaya çalışan var.

Ayrıca çözüm olarak bir sürü şey sayabilirim ancak daha formatı bilmeyene onu anlatmak daha zor.
Anlaşılcak bir şey yok çünkü adama bir sövmediğin kalmış. Okursan birisi sana bunu yazsa ne denli zoruna gideceğini anlarsın. Forum yardımlaşma yeridir, insanları hor görmek sadece burayı amacından saptırır. Yardım etmek istiyorsan sağolasın ama burada yardım edecem ayağına insanlara cahil muamelesi yaparsan zaten bu forumun bir amacı yok...

Ayrıca adam format atmış, atarken şifreyi ya yanlış girmiş yada yanlış hatırlıyor. Belki de keyboard layout'dan kaynaklanan bir problem yada bir fonksiyon tuşunun açık olmasına bağlı hatalı yazım olabilir diye düşünüp direk numlock'u kontrol et dedim.

Ayriyeten @GreatOttoman arkadaşımızın paylaştığı oldukça işe yarayabilir... Linux kullandığım için hiç denemedim ama bu tür programları babam iş yerinde bazen kullanmak zorunda kalabiliyor. Ancak 2 türde bu çeşit program var. 1. çeşidi şifreyi tamamen kaldırıyor, 2. çeşidi şifreyi söylüyor ve sen bilgisayara şifre ile giriyorsun. 2. yöntem başkasının bilgisayarına girdiğinde arkanda iz bırakmaman için daha iyi olabilir. Video'yu izlemedim, hangi yöntemi anlatıyor bilmiyorum ama 2. yöntemi anlatıyorsa ilginç bir video olurdu...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı