Windows Update indirme hatası - 0x80070643

Bende aynı hatayı yaşıyorum güncellemeyi yapanlar ise mavi ekran yediğini söylüyor Microsoft ne yapmaya çalışıyor anlamadım.

Arkadaşlar merhaba.
Microsoft canlı destek ile iletişime geçtim bu sorunu ileride gelecek olan bir güncelleme ile çözeceklerini belirtiler.
Yani kısaca sorunu çözmek için kendinizi yormayın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    45,8 KB · Görüntüleme: 89
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    70,2 KB · Görüntüleme: 95
Bu gönderiyi görünce olayı anladım ve rahatladım. Benim başımdan geçenleri anlatayım:

Birkaç gün önce uzun süredir kullanmadığım HP laptop'da 0x80070643 hatası verdiğini fark ettim. (Daha bir iki ay önce böyle bir şey yoktu). Fakat bendeki sorun "X64 Tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 21H2 2023-05 Güncelleştirmesi (KB5001716)" için oluştu. Ben 22H2 sürümünü kullanmıyordum. Başta Windows Update sorun gidericiyi denedim ve düzeltme yapıldı dedi ama sorun çözülmedi. SFC ve DISM tamir komutlarını denedim, yine düzelmedi.

Bu sefer sorunun sadece bu güncellemede olduğunu ve 22H2 geçersem, 21H2 hakkındaki güncellemeyi zaten atlayacağını düşündüm 22H2 indirdim ve tam da dediğim gibi oldu. Fakat bu sefer de aynı hatayı 2024-01 (KB5034441 - ana gönderide belirtilen güncelleme) için verdiğini gördüm.

Önceki mesajlardan anladığım kadarıyla, sorun kurtarma bölgesinin boyutunun yetersiz olması. Ben açıp bende durum ne diye baktım ve 2 adet kurtarma bölümü olduğunu gördüm. Birisi 529 MB diğeri ise 628 MB. Bunun sebebi önceden kurduğum Windows ile alakalı olabilir ve silmeyi unutmuş olabilirim. Bu noktada ben zaten Home kullanıcısı olduğum için sorunun Windows tarafının kendisinin çözmesini bekleyeceğim sanırım çünkü zaten BitLocker kullanmıyorum.

Beni sinir eden nokta güncellemenin orada hata olarak kalması. Umarım en kısa zamanda problemi çözerler çünkü internetten araştırdığınızda sanki sorun kullanıcınınmış gibi çözümü veriliyor ve hata sebebi tam olarak açıklanmıyor ama benimle alakası bile yok. Konuyla ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Bu gönderiyi görünce olayı anladım ve rahatladım. Benim başımdan geçenleri anlatayım:

Birkaç gün önce uzun süredir kullanmadığım HP laptop'da 0x80070643 hatası verdiğini fark ettim. (daha bir iki ay önce böyle bir şey yoktu). Fakat bendeki sorun "X64 tabanlı sistemler için Windows 10 version 21H2 2023-05 güncelleştirmesi (KB5001716)" için oluştu. Ben 22H2 sürümünü kullanmıyordum. Başta Windows Update sorun gidericiyi denedim ve düzeltme yapıldı dedi ama sorun çözülmedi. SFC ve DISM tamir komutlarını denedim, yine düzelmedi.

Bu sefer sorunun sadece bu güncellemede olduğunu ve 22H2 geçersem, 21H2 hakkındaki güncellemeyi zaten atlayacağını düşündüm 22H2 indirdim ve tam da dediğim gibi oldu. Fakat bu sefer de aynı hatayı 2024-01 (KB5034441 - ana gönderide belirtilen güncelleme) için verdiğini gördüm.

Önceki mesajlardan anladığım kadarıyla, sorun kurtarma bölgesinin boyutunun yetersiz olması. Ben açıp bende durum ne diye baktım ve 2 adet kurtarma bölümü olduğunu gördüm. Birisi 529 MB diğeri ise 628 MB. Bunun sebebi önceden kurduğum Windows ile alakalı olabilir ve silmeyi unutmuş olabilirim. Bu noktada ben zaten Home kullanıcısı olduğum için sorunun Windows tarafının kendisinin çözmesini bekleyeceğim sanırım çünkü zaten BitLocker kullanmıyorum.

Beni sinir eden nokta güncellemenin orada hata olarak kalması. Umarım en kısa zamanda problemi çözerler çünkü internetten araştırdığınızda sanki sorun kullanıcınınmış gibi çözümü veriliyor ve hata sebebi tam olarak açıklanmıyor ama benimle alakası bile yok. Konuyla ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Kesinlikle desteğe bile yazdım sanki benim PC'de bir hata var gibi ama onların güncelleme hatalı şubatta düzelir gibime geliyor.

Ben de bunu söyleyene kadar dilimde tüy bitmişti. Ben de güncellemeyi gizledim videosunu da çekmiştim. 1 ay duraklatmak yerine benim yaptığım yöntemle gizleyin derim yeni Update geldiğinde farkında olabilmeniz açısından.

Nasıl gizliyoruz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videosunu çekmiştim kendi kanalımda.

Teşekkürler hocam yaptım.

Arkadaşlar sırf bunu yazabilmek için hesap açtım ve onaylanmasını bekledim eğer bu linkteki çözümleri uygularsanız kolay bir şekilde sorununuz çözülüyor ama şöyle bi durum var bu güncellemeyi yapmanıza gerek yok çünkü Windows açıklamasında "
Kurtarma bölümü olmayan bir bilgisayara bu güncelleştirmeyi uygulamayı denediğinizde, güncelleştirme başarısız olur ve hata 0x80070643 ERROR_INSTALL_FAILURE alırsınız.Bilgisayarda kurtarma bölümü yoksa bu güncelleştirmeye ihtiyacınız yoktur. Bu durumda hata güvenli bir şekilde yoksayılabilir.
Çözüm üzerinde çalışıyoruz ve sonraki bir sürümde güncelleştirme sağlayacağız.
"
yazıyor. Boş bi hata güncellemesi çözülecek deyip geçebilirsiniz. İnadınız tuttuysa :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Linkten izleyip halledebilirsiniz. Diskpart açılmayan arkadaşlar Windows>hizmetler(services)>sanal disk(virtual disk)>manuel seçip başlata basabilirler. Sorunları çözülecektir. İyi forumlar.
Ekran Alıntısı.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı