Windows Vista neden sevilmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiç Vista kullandın mı? (sanal makine hariç),
Eğer kullandıysan böyle konuşmazdın.

Hocam Windows Vista'nın sevdiğim birkaç özelliği var.
- Görev çubuğu ve başlat menüsünün siyah olması.

- Başlat menüsünün Windows 7'den daha iyi dizayn edilmesi.

- Windows Vista'ya özel oyunların olması.

- Klasör ikonlarının daha güzel gözükmesi.

- Açılış animasyonunun güzel olması.

- Daha fazla kişiselleştirme.

- Daha güzel bir arkaplanı olması.

Bana göre Vista görsellik açısından en iyi Windows sürümü.

Ben her zaman yeniliği savunurum. Güncel, yeni işletim sistemi bana daha güzel geliyor. Windows 10 Pro kullanıyorum teması istediğin gibi her şeyi değiştirebilmen falan. Yenilik bence her zaman güzeldir.

Bildiğim kadarıyla optimizasyon kötü, sürücü desteği var ve yok arası, ve o dönemki cihazlar için çalıştırması zor bir sistem yeni ekipman yani kullanabilmek için yeni bileşenler almalıydınız ki zaten bütün bu sıkıntıların çözümünü Windows Vista'nın ikiz kardeşi gibi gözüken Windows 7 ile hallettiler.

Doğru.

Bildiğim kadarıyla optimizasyon kötü, sürücü desteği var ve yok arası, ve o dönemki cihazlar için çalıştırması zor bir sistem yeni ekipman yani kullanabilmek için yeni bileşenler almalıydınız ki zaten bütün bu sıkıntıların çözümünü Windows Vista'nın ikiz kardeşi gibi gözüken Windows 7 ile hallettiler.

Daha önce aktif olarak Vista kullanmadım bu arada elime geçen bir sistemde kurmuştum ama çocukluğumdan beri 7 kullandım sonra Windows 10 ilk sürümlerden.

• Beğen
İfadeler: YFK
Hocam Windows Vista'nın sevdiğim birkaç özelliği var.
- Görev çubuğu ve başlat menüsünün siyah olması.

- Başlat menüsünün Windows 7'den daha iyi dizayn edilmesi.

- Windows Vista'ya özel oyunların olması.

- Klasör ikonlarının daha güzel gözükmesi.

- Açılış animasyonunun güzel olması.

- Daha fazla kişiselleştirme.

- Daha güzel bir arkaplanı olması.

Bana göre Vista görsellik açısından en iyi Windows sürümü.
Görsellik açısından mutlaka Vista fakat o zamana göre kullanılabilir bir işletim sistemi değildi.

Vista kullanacağıma XP tercih ederim. Daha güzel görünüyor.
1617726757390.png

Ayrıca performans açısından da eski sürümlerde uyumluluk sıkıntıları çıkabiliyor. Abimin eski laptopuna Windows 7'den 10'a geçtim CS:GO'da aldığı 30 FPS oldu 50-60 (oyun modu vb.)

Ben her zaman yeniliği savunurum. Güncel, yeni işletim sistemi bana daha güzel geliyor. Windows 10 Pro kullanıyorum teması istediğin gibi her şeyi değiştirebilmen falan. Yenilik bence her zaman güzeldir.
tabi modernlik de iyidir ama microsoft nostaljiden anlamıyor. Sürekli para kazanmanın peşinde bir şirket

Çıktığı zamanda;
Fazla donanım kullanıyordu ve o donanımlar pahallıydı daha sonra piyasa ve teknoloji yerine geldi falan ama algı değişmedi.(diye biliyorum)

Günümüzde;
Windows7 daha iyi veya Linux kurulabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı