Windows Vista neden sevilmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eki Görüntüle 960950

:(

Hocam eskiden öyle değildi. Yeni Microsoft Ceo'su her şeyi karman çorman yaptı.
Nükleer santral koymuşlar XP'nin içine. O kadar güçlü bir işletim sistemi ki, anca yetiyor. :) (!)

• Hahaha
İfadeler: YFK
Nükleer santral koymuşlar XP'nin içine. O kadar güçlü bir işletim sistemi ki, anca yetiyor. :) (!)

😳

Tabii modernlik de iyidir ama Microsoft nostaljiden anlamıyor. Sürekli para kazanmanın peşinde bir şirket.

Evet mesela eski sürümlerin ISO dosyası sitesinde bulamadım. (tam emin değilim) hep en yeni sürümü kullansınlar para versinler diye Windows 7'nin desteğini kestiği an bunu anladım.

Ya bana kalırsa konuya bir de şu yönden bakmak lazım Vista Microsoft'un tarihi bir başarısızlığı gibi gözüküyor ama aynı zamanda o yıllarda bir devrim niteliğindeydi çünkü birçok yeniliği, bugün kullandığımız birçok özelliğin temelini atmıştı mesela Aero theme vb.

Sistem gereksinimleri çıktığı zaman için çok yüksekti.

Vista çıktığı zaman bana da abartıldığı kadar kötü gelmemişti. Performansı ve kullanıcı arayüzü baya iyiydi. Zaten ilk olarak DX10 Vista'da kullanıldı. Ancak bu saatten sonra kesinlikle kullanılmaz hem performans hemde uyumluluk açısından. Her programda sorun yaşamanız muhtemel. Artık miladı tamamen doldu.

Bazen güzel şeyler sevilmez. Herkesi mutlu edemezsin.

Hiç (sanal makine hariç) Vista kullandın mı? Eğer kullandıysan böyle konuşmazdın.
Evet, kullandım. Yıllarca kullandım. Gayet de memnundum. Hatta ne XP ne de 7 kullandım. Daha doğrusu kendi bilgisayarımda yüklü olmadılar hiçbir zaman. Çıktığı zamanda direkt 8'e geçtim. Herkesin sövdüğü kutular o kadar güzeldi ki gittim üstüne Windows Phone aldım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı