Windows vs Linux

Windows vs. Linux

• Oy verenlerin toplamı
    76
Windows'un basit kullanıcılar için daha uygun bir seçenek olduğu doğru değil. İşletim sistemini kuracaksın, tarayıcısını kuracaksın, ekran kartı sürücüsünü kuracaksın, arşiv yazılımını kuracaksın, medya oynatıcısını kuracaksın, antivirüs yazılımını kuracaksın ohoo. Windows'un sahip olduğu exe kurulum paketlerinin, GNU/Linux tarafına yazılım mağazalarının gelmesiyle de artık bir avantaj olmadığını düşünüyorum. Gündelik işler için GNU/Linux birçok yönden daha avantajlı durumda.

Linux'tan oyun oynanmıyor demek yanlış fakat bir Windows stabilitesi de vermiyor. Şimdi gelip Linux için çıkan oyunlar daha stabil demeyin, adı üstünde Linux için çıkmış oyun. Oyun oynamasam büyük ihtimalle Linux kullanırdım, boşta Kubuntu ile 800 MB Ram kullanımı görüyordum.

Hocam haklısınız, stabilite denilen şey Hard disk kanırtıyor. Windows'da bilgisayarım can çeker gibi kanırıyor, gayet halinden memnun :D oyun oynarken özellikle araba oyunu oynuyorum, motor sesi gibi zarrr zarrrrr. Gerçekten çok stabil. Linux geçince sağır gibi hissediyorum. Nede olsa stabil değil.

Hocam haklısınız, stabilite denilen şey Hard disk kanırtıyor. Windows'da bilgisayarım can çeker gibi kanırıyor, gayet halinden memnun :D oyun oynarken özellikle araba oyunu oynuyorum, motor sesi gibi zarrr zarrrrr. Gerçekten çok stabil. Linux geçince sağır gibi hissediyorum. Nede olsa stabil değil.
Dostum sakin ol. O sadece bir Windows fanı.

Yeni konular

Geri
Yukarı