Windows Wi-Fi ayarlarında yazan şey nedir?

zRex

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| MSI MAG INFINITE S3 11SC-030XTR | NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB | Intel Core I5 11400F 2.60 GHZ veya 3.60 GHZ | 512 GB M.2 SSD + 1 TB HDD | 1x16 GB DDR4 Ram | 500 Watt PSU | 2-3 Tane Fan |
Şöyle ki ben bir internete bağlıyım (ve evet o günkü sorun çözüldü) bu nedir? Anlamadım tam olarak ağ grubu 2.4 GHz yazıyor ve bu Wi-Fi ikide bir beni atıyor, bağlantı kesiliyor. "Bu ağa bağlanılamıyor" sorununu çözdüm ama bu var şimdi. Ayrıca Ethernet ile bağlanamam hem evdeki Ethernet'i soketi yeri çalışmıyor (odada soket) hem de Wi-Fi midir, Wi-Fi bağdaştırıcısı mıdır, menzil arttırıcı mıdır, onda Ethernet kablosu soketi yok. Ekran görüntüsü bırakıyorum buraya.

20230528_215510.jpg

Bu tam olarak sorduğum şey, bu ne abicim? 2.4 GHz yazıyor, anlamadım. PC ayarı mı, Wi-Fi ayarı mı? Ve Wi-Fi ayarı ise nasıl düzeltebilirim?

İnternet çekim hızıdır kotalı kullanıyosanız 2.4GHz kalabilir günümüzdeki en iyisi 5 GHz.

Kotalı olup olmadığını bilmiyorum ama büyük ihtimalle öyle her neyse zaten buradan ya başka bir yere ya da memleketime giderim yakın zamanda bana sıkıntı değil iyi günler.

Geri
Yukarı