Windows XP BIOS'ta görünmüyor

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an da Windows 10 kullanıyorum. 1TB hard Disk'im var 700 600 GB'lik boş yerim var bende 50GB'lık disk açtım ve Windows XP kurmak istiyorum fakat BIOS'ta XP'yi görmüyor. Normalde açılırken flash bellek takılıysa direk önce onu Boot'lardı ama direk Windows 10 açılıyor.

Arkadaşlar şu an da Windows 10 kullanıyorum. 1TB hard Disk'im var 700 600 GB'lik boş yerim var bende 50GB'lık disk açtım ve Windows XP kurmak istiyorum fakat BIOS'ta XP'yi görmüyor. Normalde açılırken flash bellek takılıysa direk önce onu Boot'lardı ama direk Windows 10 açılıyor.

Boot menüye girerek USB belleğiniz seçin sorunuz çözülür.

BOOT modunu CSM veya LEGACY SUPPORT MODE yapınız ve USB'yi LEGACY BOOT MODE'den önyükleyip öyle kurunuz. Sonra XP'yi boot etmek için SATA HDD yi boot etmeniz gerekmektedir. XP UEFI desteklemedğinden XP olarak gözükmesi imkansızdır.
Nasıl aktif edeceğim?
boot menüsünden BOOT MODE yi LEGACY SUPPORT MODE yaparak.

Boot modunu CSM veya LEGACY Support MODE yapınız ve USB'yi LEGACY Boot MODE'den önyükleyip öyle kurunuz. Sonra XP'yi Boot etmek için SATA HDD'yi Boot etmeniz gerekmektedir. XP UEFI desteklemedğinden XP olarak gözükmesi imkansızdır.

Boot menüsünden Boot MODE yi LEGACY Support MODE yaparak.

Peki Boot Mode'yi legacy ye aldığımda UEFI'yi seçmeden Windows 10'a girebilir miyim? İkisini de kullanmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı