Windows'a alternatif işletim sistemi önerisi

Yer
Eskişehir Odunpazarı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows 10 kullanıyorum. Bilgisayarım rahat çalıştırıyor, eski de olsa. Ama Windows 10 kullanmak istemiyorum onun yerine tercih edebileceğim bir işletim sistemi var mı? Oyun oynamıyorum. internete giriyorum bir de şarkılarım var o kadar. Sistemimin özellikleri;
  • İntel Pentium T4200 2.00GHz çift çekirdek. İki de sanal çekirdeği var.
  • 2x2=4 GB DDR2 800MHz CL6 RAM
  • GM45/GM47 yonga
  • Ekran kartı dahili HD Graphics 4000.(1GB'ı ekran kartına ayrılmış durumda.)
  • 120GB SSD.
Ekstra olarak aklımda Ubuntu var. Ama bunun da çeşitleri varmış galiba.

İşletim sistemi olarak Linux Mint Cinnamon 17.3 Rosa 64 bit indirdim. Şuan memnunum. Şuanlık sorunum yok. Ubuntu ile Linux Mint arasında gidip gelmiştim Mint kurdum daha güzel geldi ara yüzü.
Çok yardımcı olmadınız :cry: ama yinede teşekür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2016-06-05 15:02:46.png
    Ekran Görüntüsü - 2016-06-05 15:02:46.png
    149,6 KB · Görüntüleme: 441
Neden Chrome OS denemiyorsunuz? Bence gayet güzel, birçok program kullanıp oyun oynadığım için deneyemediğim ama gözümün de kaldığı Linux tabanlı bir işletim sistemi.

Chrome OS'u da denemenizi tavsiye ederim, eğer vaktiniz varsa Mint'le Chrome OS'u karşılaştırırsanız şahane olur :)
Herhangi bir lisans ödemeye gerek var mı? Resimlere baktığımda fena olmadığını gördüm. Eğer lisans ödemeye gerek yoksa onu da Linux Mint'dan sıkılınca indirebilirim.

Herhangi bir lisans ödemeye gerek var mı? Resimlere baktığımda fena olmadığını gördüm. Eğer lisans ödemeye gerek yoksa onu da Linux Mint'dan sıkılınca indirebilirim.
Chrome Os'i değil ama açık kaynak kodlu alternatifi olan Chromium Os'i kurabilirsiniz. Fakat linux dağıtımları bana göre daha iyi. Sebebi ise Chromium Os tamamen internet üzerinden çalışıyor.

Laptoplarda Android çok güzel ve farklı bi deneyim.
RemixOS dene derim. Ekran kartın ve işlemcin destekliyor. SSD hızına da sahipsin. On numara gider.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı