WindowsApps klasörünün sahipliği nasıl alınır?

Aeronight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Bolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Cooler Master MasterLiquid ML120L V2
Asus Prime B450M-K II
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB
XPG Gammix D35 2x8GB 3200MHz
ADATA Legend 750 500GB
Kioxia Exceria 480GB SATA 2x
ASUS TUF GAMING 650B 650W 80+ Bronze
WSA ile ilgili bir şey yapacağım ama maalesef dosya atamıyorum içeri, erişim engellendi diyor. Admin hesabı bile açtım. Güvenli modda da denedim ama System izni istiyor.

1636297616174.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim giriyorsun windowsapps dosyasına büyük ihtimalle izin vermeyecek o yüzden.
Bu sitede aşağı inip regedit dosyası var add take ownership to context menu. Reg yazan onu indir sonra çalıştır daha sonra windowsapps klasörüne sağ tık yapıp take ownership de CMD açılacak o bitince içine gir bitti.

Dostum yalnız arkadaş wsa için diyor Forza için demiyor windowsapp klasöründe bir şeyi silmek sorun değil, oraya bir şey eklemek istiyor :D ekleme yaparken izin alamıyor sistemden yoksa sahiplik al vb yöntemlerden fazlasını denedik :D

Dostum yalnız arkadaş wsa için diyor Forza için demiyor windowsapp klasöründe bir şeyi silmek sorun değil, oraya bir şey eklemek istiyor :D ekleme yaparken izin alamıyor sistemden yoksa sahiplik al vb yöntemlerden fazlasını denedik :D

Başka konuda yardımcı olmuştum kopyala yapıştır yaptım aynı mantık olduğu için bir saniye ben de içerisine bir dosya atmayı deneyeyim olacak mı?
Hocam deneme diye klasör oluşturup içine attım, atıyor dediğimi dener misiniz bir?

Başka konuda yardımcı olmuştum kopyala yapıştır yaptım aynı mantık olduğu için bir saniye ben de içerisine bir dosya atmayı deneyeyim olacak mı?
Hocam deneme diye klasör oluşturup içine attım, atıyor dediğimi dener misiniz bir?

Doğrudur deneme diye bir klasör oluşturup içerisine atıyor olusturan sistemde kullanıcı olduğu için ama misal windowssubsystem klasörünü System oluşturduğu için içerisine sahiplikte alsak dosya atamıyoruz :) ama aklıma bir şey geldi ya aynı WSA klasörünün adında bir klasör açıp eskisini silersem bende bunu bir deneyeceğim.

Bende de aynı sıkıntı var windowsapps üst klasörlerinde tam yetki var ama içinde oyun klasörlerine tam yetki. Vermiyor Türkçe yama bir türlü yükleyemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı