Windows'lu Sistemi Freedos Yapmak

mfa94

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda freedos'lu bir laptop aldım. Windows kurulumunu yapıp gerekli güncelleştirmeleri ve sürücüleri yükledikten sonra bilgisayarın sol yön tuşu ile yukarı yön tuşunun çalışmadığını fark ettim. Mağazadan değişim talebi oluşturdum. İade etmeden önce tüm ayarlarımı (Windows hesabım gibi) nasıl kaldırabilirim? Freedos'a geri dönebilmem mümkün mü? Yasal olarak bu durum iade, değişim hakkımı engellemez ama bilgilerimi de çaldırmamak, değişim sürecini sıkıntısız tamamlamak istiyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ikinize de çok teşekkür ederim ama biraz daha detaylı anlatabilir misiniz? Sildikten sonra kurulumdan çıkmam sıkıntı oluşturmaz değil mi?

Son düzenleme:
En güzel teşekkür mesajları beğenmektir unutma:)

Cihazın ne marka model? Mesela ASUS anakart ile atıyorum F8 tuşuna basarak boot menüsüne ulaşıyorsun diyelim. Windows kurulum için hazırladığın USB belleği laptopa taktıktan sonra kapatıp açılırken F8 tuşuna art arda basarsan küçük bir menü açılıyor. Windows'un kurulum menüsüne erişmeni sağlayan boot menüsü bu. Burada sanki Windows kuracakmış gibi ilerlerken disk seçme ekranı geldiğinde diski seçim biçimlendir dersen diski silecektir. Artık disk boş demektir. Yani diğer bir deyişle FreeDOS durumuna geliyor. Bu ekrandan laptopu kapatıp USB belleği ayırırsan cihazın Windows'u silinmiş ve boş hale gelmiş olur. Çok karmaşık anlatmamışımdır umarım:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı