Windows'tan Linux'a geçilmeli mi?

Hayatımda hiç Linux kullanmadım. Şu an kullandığım Windows'ta en sade şekle getirerek kullanıyorum yani sadeleştirme ve özelleştirme yapmayı çok seviyorum. Linux bu imkanları veriyormuş, ben daha önce hiç kullanmadığım için nasıl bir şeydir hiç haberim yok.

Mesela Office 365 kurabiliyor muyum?
Windows'ta kullanabildiğim her programı burada da kullanabilir miyim?
En önemli soru Linux'a geçmeli miyim?

Bende merak ediyorum en sonun da 2 tane flaşım var 1.16 GB diğeri 4 GB 16 GB olana Pardus 19.5 kurdum günlük işlerim için Pardus diğer işlerim için Windows kullanırdım. Bu arada Pardus'ta Chrome Discord Spotify gibi uygulamalar var artık uygulamalar yavaş yavaş Linux versiyonlarını da üretiyorlar. Linux kullanıcısı ne kadar artarsa o kadar çok firma X versiyonlara üretir umarım yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayatımda hiç Linux kullanmadım. Şu an kullandığım Windows'ta en sade şekle getirerek kullanıyorum yani sadeleştirme ve özelleştirme yapmayı çok seviyorum. Linux bu imkanları veriyormuş, ben daha önce hiç kullanmadığım için nasıl bir şeydir hiç haberim yok.

Mesela Office 365 kurabiliyor muyum?
Windows'ta kullanabildiğim her programı burada da kullanabilir miyim?
En önemli soru Linux'a geçmeli miyim?

Hocam size önerim Linux Mint ile Windows'u Dual Boot yapın.

Linux'u özelleştirmek için yazılım bilmeniz gerekiyor. Yazılımla hiç alakanız yoksa Linux önermem. Tam bilmiyorum ama sanırım Linux'ta tüm uygulamaları açamıyorsunuz.

Hocam Linux Mint kullandınız mı?

Denemek için bakabilirsiniz ancak günlü kullanım ve standart kullanıcı için artıdan çok eksisi olur Linux'un.

Yeni konular

Geri
Yukarı