Windows'tan Linux'a Geçmek

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Merhaba ben Windows'tan Linux Elementary OS'a geçmeyi düşünüyorum daha sade geliyor bana ama birkaç sorum var.
-Öncelikle içerisinde Adobe Photoshop, Audacity tarzı uygulamaları çalıştırabilir mi?
-Steam'i yüklesem çalıştırabilr mi veya içerisindeki oyunları.

Yanlış bilgi
Adobe Photoshop desteği yok ama alternatifleri var, Wine ile yükleyebilirsiniz. Bu arada eğer Linux'u pek iyi bilmiyorsanız önceden minimum 4-5 ay kullanmadıysanız sanal makineye kurun yoksa çok sıkıntı çekersiniz.
Audacity'nin Linux desteği var, Steam'de oyunları çalıştırırsınız ama yeterli FPS alamazsınız ekran kartı driverlarınızı yükleyemeyeceğiniz için. Sanırım bazı (çoğu) oyunu oynayamazsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Photoshop'u sanal makine ya da Wine tarzı aracılar olmadan direkt kullanmazsın. Ancak ücretsiz alternatifleri bol bol var.

2-Steam çalışır ama her oyun Linux desteklemez.

Amacın primer olarak oyun oynamak ise Linux pek de doğru tercih olmayabilir. Ancak geri kalan herşeyde Linux, Wİndows'dan bir tık öndedir, bence.

Adobe Photoshop desteği yok ama alternatifleri var, Wine ile yükleyebilirsiniz. Bu arada eğer Linux'u pek iyi bilmiyorsanız önceden minimum 4-5 ay kullanmadıysanız sanal makineye kurun yoksa çok sıkıntı çekersiniz.
Audacity'nin Linux desteği var, Steam'de oyunları çalıştırırsınız ama yeterli FPS alamazsınız ekran kartı driverlarınızı yükleyemeyeceğiniz için. Sanırım bazı (çoğu) oyunu oynayamazsınız.
+
Merhaba ben Windows'tan Linux Elementary OS'a geçmeyi düşünüyorum daha sade geliyor bana ama birkaç sorum var.
-Öncelikle içerisinde Adobe Photoshop, Audacity tarzı uygulamaları çalıştırabilir mi?
-Steam'i yüklesem çalıştırabilr mi veya içerisindeki oyunları.
Linux yazılımcıların kullanabileceği bir işletim sistemi. Macos veya Windows'da kalmanı tavisye ediyorum.

Tekrar elle girmen lazım, benimki gitmişti ama eğer unutursan yine de internette çok çözümü var.
Laptop lisanlı olarak geldi. Kurulumu vatandaki adam yapmıştı 3 yıl önce. Bir şekilde windows benim microsoft adresim üzerine kayıtlı Windows 11 e updatelerken flash bellekten format atmak zorunda kalmıştı ama yine de tanımıştı.
Elimde hiç bir kod yok.

Geri
Yukarı