Windows'u Silme Sorunu

  • Konuyu başlatan gamer görkem eren
  • Başlangıç Tarihi
G

gamer görkem eren

Ziyaretçi
SSD'yi kurunca içine Windows atılır ya, harddisk ise F ve G adını alır. İşte benim sıkıntım hem SSD'de hem de harddisk'de Windows var. Silmek için sağ click sil yapıorum izin vermiyor. Kopyalıyorum Windows'u ona da izin vermiyor. Ben windows'u nası sileceğim. Bu PC'mi ağırlaştırıo ve kasmalar yapıyor. Masaüstünde oyunlarda falan takılmalar yapıyor.

Biçimlendir demeyin. Bir sürü oyunum var ama oyunlarımın gitmemesi için G klasörüne atsam oyunlar düzgün çalışır mı ? Oyunlarım kaldığı yerden devam eder mi?
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Katılım
25 Nisan 2013
Mesajlar
3.988
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
1.314
Yer
İstanbul
Bir USB yada DVD'ye Windows 8 kurulum dosyalarını at ve bilgisayarı USB yada DVD (Hangisini kullanırsan.) ondan başlat. Windows'u Özel olarak yükleyi seç ve disk bölümünde HDD'yi seçerek biçimlendir. SSD'yi Elleme.

Not : HDD'deki Tüm dosyalar silinecektir.
 

Shadow Slayer

Megapat
Katılım
4 Haziran 2012
Mesajlar
8.581
En iyi cevaplar
4
Beğeniler
3.314
Yer
Dark
Windows'un 350MB'lık bir kurtarma bölümü var HDD de onu silmeyi unutma.
 

Murat5038

Yottapat!
Katkıda Bulunan
Katılım
1 Mayıs 2013
Mesajlar
39.420
En iyi cevaplar
100
Beğeniler
22.054
Yer
Sakarya
Sadece oyunlardaki kayıdı düşünüyorsan :) belgelerim de kapladığı yer 3/5 mb bişey, bunları aldıkdan sonra formattan sonra aynı yerine atarsan kaldığın yerden devam edersin.
SSD ve HDD yi biçimle Formatı SSDye atıp Oyun kurulumlarını kurarken HDDye kurarsın olur biter. Setuplarını HDD'yi bölüp O bölüme Gerekli şeyleri atarsın. Formatta o bölüme dokunmadan Windows olan bölümleri silip, formatladıktan sonra da yedek aldığın bölümü formattan sonra ki HDD bölümüne aktarıp yedek bölümünü de biçimleyip HDD ile birleştirirsin olur biter.
 

Yeni konular

Yukarı