Wine ne kadar performans düşürür?

Konuyu hortlatıyorum ama bir yanlışı düzeltmeliyim:

Öncelikle Epic Games'in Linux için bir açık kaynaklı Launcher'ı var adıda heroic Games Launcher ve aynı zamandada winedede oynamak zorunda değil protonun topluluk yapımı geliştirilmiş sürümleri var GitHub'da örneğin (proton ge) gibi gbi yani anlayacağınız arkadaş Epic Games'den aldığı GTA 5'i bal gibi Linux'da protondan oynar
Bal gibi değil. Proton muhteşem değil ne yazık ki, grafiklerin bozulduğu yerler oluyor. Windows'tan çok konforlu diyemeyiz ancak bazı konularda daha kafası rahat edebilir. Ancak hiç umurunda olmayan konular da olabilir bu "bazı konular" kısmı o yüzden yorumsuz. Sadece oynatabilir ve keyfi şanslıysa çok kaçmaz diyebilirim.

Bal gibi değil. Proton muhteşem değil ne yazık ki, grafiklerin bozulduğu yerler oluyor. Windows'tan çok konforlu diyemeyiz ancak bazı konularda daha kafası rahat edebilir. Ancak hiç umurunda olmayan konular da olabilir bu "bazı konular" kısmı o yüzden yorumsuz. Sadece oynatabilir ve keyfi şanslıysa çok kaçmaz diyebilirim.

Hocam bazı oyunlarda maalesef fena FPS düşüşleri oluyor 50 FPS gibi gibi ama GTA 5 protonda oldukça denenmiş bir oyun ve Gold almış eğer sistemi uygunsa neden Windows'a yakın bir deneyim yaşamasın

Hocam bazı oyunlarda maalesef fena FPS düşüşleri oluyor 50 FPS gibi gibi ama GTA 5 protonda oldukça denenmiş bir oyun ve Gold almış eğer sistemi uygunsa neden Windows'a yakın bir deneyim yaşamasın
Assassin's Creed serisi de altınlarla dolu ancak Ubisoft araya girince, ister Proton ister Wine-ge olsun deneyim hoş olmuyor. Orada hesaba katılmayan şeyler çok oluyor.

%5 - %15 civari bir overhead var, eski sistemlerde daha yuksek hissediliyor performans kaybi, bazen sistem uzerinde %15 civari fazladan yuk yaratsa da pratikte oyun performansinda kayip olmuyor hatta bazen Windows'tan daha iyi diyemesem de daha hizli oyun deneyimi sagliyor.

Artık düşürmüyor ve FPS arttırıyor diye biliyorum. Geçen GoW ve Sekiro oynadım, Windows 10'dan iyiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı