Winload. EFI dosyası bulunamadı hatası

asum812

Hectopat
Daha fazla  
Daha henüz dün gece bilgisayarımı kullanabiliyorken şu an bu hatayı almaya başladım. Windows SSD üzerine kurulu. Anladığım kadarıyla hata yeni kurulum yaparken oluşabilen bir hata ama ben aylardır bilgisayarımı rahatça kullanabiliyorum. Bir anda bu hatayla karşılaştım ve sebebini, çözümünü merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Windows kurulum medyası halen mevcut ise onu kullanarak boot edin. Kurulum ekranında başlangıç onarımı yapın.
Evet ben de biraz araştırdıktan sonra çözümün bu olduğunu gördüm fakat bir türlü boot edemiyorum. Görsellerdeki hataları alıyorum şu an. Anladığım kadarıyla BIOS ayarlarımda problem var çünkü kurulum USB'si başka bilgisayarda çalışıyor. Fakat ben son attığım formatın ardından BIOS ekranını açmadım bile. Şu an bu olay beni aşıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20201011_190927.jpg
    20201011_190927.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 26
  • 20201011_193535.jpg
    20201011_193535.jpg
    58,2 KB · Görüntüleme: 24
BIOS sıfırlar mısınız? BIOS sıfırlama sonrasında Windows kurulum belleğini boot etmek için boot menüden yararlanın.
Yine aynı sıkıntı çıktı. Fakat başka bilgisayarda USB diski denerken 2 farklı seçenek çıkıyordu. Tam olarak: UEFI: USB Flash Disk 1100, Partition 1 ve Partition 2.

Bende ise ilk bölümü göremiyorum. Sadece Partition 2 çıkıyor.

Geri
Yukarı