Wireless router ile masaüstüne Wi-Fi bağlama

vitocorleone

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Yeni eve taşındık Türksat Kablonet ile eve internet aldık. Modem masaüstü bilgisayarıma uzak modemden kasaya kablo çekersem kablo çirkin duracak. Evde TP-Link Wireless n router var.
Ürün bu vatandan almıştım geçen senelerde.
Bununla modemin Wi-Fi'sine bağlanıp o Wi-Fi'yi kısa bir internet kablosu ile kasaya bağlasam. İnternet erişimim olur mu?
Bu ürünün ayarlarını nasıl yaparım yardımcı olur musunuz?
Ürünü bu resimdeki gibi kullanacağım yapmaya çalıştım ama ayarları yapamadım olmadı.
Daha beter var olan Wi-Fi çekmemeye başladı.

CA38CDBF-4431-4AE9-B424-18065D84D609.jpeg

Anladığım kadarıyla bilgisayarınızın wifi bağlantısı yok. Bu routeri kullanırsanız internete bağlanırsınız ama routerların ve repeaterların genel sorunu olan hız düşüşünü illa ki yaşarsınız. Başka türlü usb ile bilgisayara bağlanıp bilgisayara wifi özelliği katan cihazlar da var, isterseniz araştırabilirsiniz.

Gelelim kurulum ve ayarlara. Elinizdeki cihazı bilgisayarınıza ethernet kablosu ile bağlayın. İlk başta modem menüsüne girmek için 192.168.0.1 e giriş yapın. Kullanıcı ve şifre bölümüne admin yazın. Daha sonra quick setup menüsüne girip nexte basın. Çıkan menüden repeater seçeneğini seçin. Karşınıza wifi seçme ekranı gelmesi lazım. Buradan ana modeminizi seçin ve şifresini girin. Şimdi karşınıza repeaterinizin wifi adı ve şifresini yazmak için bir yer gelecek. Burayı da tamamladıktan sonra işleminiz tamamdır.

Repeater modunda kurulum yapıp kullanabilirsin. Modemden gelen kablosuz sinyali alıp Tplink'ten kabloyla bilgisayarına bağlantı sağlarsın. Hız düşer bilgin olsun.

Yaptım aynısını evdeki uydunetin interneti gidiyor
Daha önce kaç kere yaptım ama evdeki internet gidiyor bu sefer
Anladığım kadarıyla bilgisayarınızın wifi bağlantısı yok. Bu routeri kullanırsanız internete bağlanırsınız ama routerların ve repeaterların genel sorunu olan hız düşüşünü illa ki yaşarsınız. Başka türlü usb ile bilgisayara bağlanıp bilgisayara wifi özelliği katan cihazlar da var, isterseniz araştırabilirsiniz.

Gelelim kurulum ve ayarlara. Elinizdeki cihazı bilgisayarınıza ethernet kablosu ile bağlayın. İlk başta modem menüsüne girmek için 192.168.0.1 e giriş yapın. Kullanıcı ve şifre bölümüne admin yazın. Daha sonra quick setup menüsüne girip nexte basın. Çıkan menüden repeater seçeneğini seçin. Karşınıza wifi seçme ekranı gelmesi lazım. Buradan ana modeminizi seçin ve şifresini girin. Şimdi karşınıza repeaterinizin wifi adı ve şifresini yazmak için bir yer gelecek. Burayı da tamamladıktan sonra işleminiz tamamdır.
Yaptım olmadı ana internet gidiyor
Repeater modunda kurulum yapıp kullanabilirsin. Modemden gelen kablosuz sinyali alıp Tplink'ten kabloyla bilgisayarına bağlantı sağlarsın. Hız düşer bilgin olsun.
Yaptım ana internet gidiyor
Ve masaüstüne internet gelmiyor sadece telefondan tplink Wi-Fi gözüküyor ondada internet olmuyor

Yaptım aynısını evdeki UyduNet'in interneti gidiyor.

Daha önce kaç kere yaptım ama evdeki internet gidiyor bu sefer.

Yaptım olmadı ana internet gidiyor.

Yaptım ana internet gidiyor.
Ve masaüstüne internet gelmiyor sadece telefondan TP-Link Wi-Fi gözüküyor onda da internet olmuyor.

İyi günler. Konu biraz eski ama yine de size bir şey sormak istiyorum. Aynı cihaz ve aynı sorun bende de var siz sorununuzu çözebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı