Witcher 3 Balon mu?

Zevkler ve renkler muhabbeti. Benim oynadığım en iyi oyunlardan. Size göre en iyi olan oyunları saysanız %80'inden fazlasının benim için bir şey ifade etmeyeceğinden eminim.
Oyunda diyaloglardaki seçeneklerden başka pek bir RPG ögesi bulunmuyor, ben kötü bir oyun demedim zaten. Oyun güzel ama en iyi RPG olabilecek kadar RPG ögesi barındırmıyor.

Bu oyun için 8 saat gözaçıp kırpmak gibi bir şey, benim 300 saati geçti, ilk dlcyi bitirdim, Blood and wine da yarın bitecek ve ana oyunda henüz skillige ye gidip Ciriyi bulmam lazım ama gidesim yok, çünkü vu oyun bitsin istemiyorum. Oyuna balon diyen güruh, genellikle elinde tabanca tüfek "koş adamın peşinden öldür, öl, yeniden doğ, öldür öl, yeniden doğ......" tarzından kopamayan tipler, bunların video oyunlarını da sevdikleri şüpheli tabii

Sıkıldığında oyunu bırak, bi süre sonra devam et ben bir hafta ara vererek oynadığım oldu ve hâlâ oynuyorum. :)
Sıkıcı olan noktalar var bazı kontratlar ve yan görevler cidden sıkıcı olabiliyor.

Bu oyun için 8 saat gözaçıp kırpmak gibi bir şey, benim 300 saati geçti, ilk dlcyi bitirdim, Blood and wine da yarın bitecek ve ana oyunda henüz skillige ye gidip Ciriyi bulmam lazım ama gidesim yok, çünkü vu oyun bitsin istemiyorum. Oyuna balon diyen güruh, genellikle elinde tabanca tüfek "koş adamın peşinden öldür, öl, yeniden doğ, öldür öl, yeniden doğ......" tarzından kopamayan tipler, bunların video oyunlarını da sevdikleri şüpheli tabii

Aynı yerdeyiz ama ben Ciri'yi bulmaya Sisler Adasına gittim, Blood and Wine finalini ana oyundan sonra yapacağım.

Oyunun belli bir hikayesi var. Ciri'yi arıyorsun ve onu bulman gerek. Tak diye bulamazsın. Oyunu sonuna kadar oyna sonra o yaptığın tüm görevlerin bir sebebi olduğunu anlayacaksın.

Oyunda yan görevlerden bile yeni hikayeler doğabiliyor. Çok güzel ayrıntılar var gerçekten ama burada anlatmayacağım oynayıp görmen gerek.

221 saat oynadım ve oldukça güzel bir oyun. Evreni seni kendine bağlıyor ilerledikçe. Başlarda alışamaman normal

Witcher 3 benim de oynadığım en iyi RPG oyunlarında biri. Overrated olduğunu düşünmüyorum. Baron görevi bana sıkıcı gelmedi ama en az 60 saatlik oyunun ilk 8 saatiyle eleştirmek çok doğru olmaz. Baron'un yan görevi çok iyi idi.

Oyunun açık dünyası çok canlı, örnek vermek gerekirse Baron görevinde yaptığınız kararlara göre yerel halk diyaloglarını değiştiriyor. Oyunun açık dünyasında gezinirken yerel halk ve tüccarlar "Baron'un haline bak, vah vah", "Tanrılar Baron'a güç versin" ya da "Baron gibi bir hödük belasını bulsun" diye atıflarda bulunuyorlar.

Bir de Witcher 3'ü sevmemdeki en önemli etken, gerçek "yan görev" sunması. Klasik -Odyssey ve Origins'i oynamadığım için bir onları saymıyorum- Assassin's Creed yan görevlerinde "şu bölgeyi ele geçirmek için adamı kaçır ama öldürme", "bu adam kötülük yapıyor onu öldür" ya da "bu adamın cebindeki gizli belgeleri çal" deyip bize 100 EPX vermiyor. Witcher 3, yan görevleriyle kısa ve öz hikayeler anlatıyor ve her yan görevde farklı oynayış sunuyor. Bir oyundan istediğim "yan görev" çeşidini sağlıyor, Witcher 3.

Sevmeyeni de anlarım, mesela ben de Skyrim'i bir türlü sevemedim, oynayamıyorum çok farklı geliyor, hatta bazen "keşke ben de onlar gibi sevsem" bile diyebiliyorum :D

Oyunun ilk 20-30 saati oyunu ve mekanikleri anlamanızı sağlıyor. Simya ve yetenek ağacı vs. Ama Novigrad şehrine girdiğinde oyun öyle sarıyor ki bırakamıyorsun. Witcher 3'den sonra çok fazla oyun oynadım ama hiçbiri o kadar sarmadı. Oynadığım en iyi RPG'lerden. Ve piyasadaki çoğu RPG oyununu oynadım.

Oyunun Metacritic ortalaması 93 ve bu notu kesinlikle hakediyor ancak bazılarının dediği gibi en iyi RPG oyunu falan da değil.
Çok iyilerden biri olduğu kesin ancak en iyisi değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı