Witcher 3 başlangıç için ne yapılmalı?

XboxUser

Decipat
Yer
Sandalye
Daha fazla  
Merhaba. RPG oyunlarıyla geçmişimde sadece AC Origins ve Odyssey var. Witcher 3'te temel mantıkları çok kavrayamadım galiba. Şu anda Ciri'yi bulma görevlerindeyim ve levelim 3. Mesela zırh parçaları nasıl alınıyor bilmiyorum. Sadece bir tane göğüs zırhı aldım. Yani yeni başlayanlar için taktik, ipucu vs. verebilir misiniz? Teşekkürler.

Merhaba. RPG oyunlarıyla geçmişimde sadece AC Origins ve Odyssey var. Witcher 3'te temel mantıkları çok kavrayamadım galiba. Şu anda Ciri'yi bulma görevlerindeyim ve levelim 3. Mesela zırh parçaları nasıl alınıyor bilmiyorum. Sadece bir tane göğüs zırhı aldım. Yani yeni başlayanlar için taktik, ipucu vs. verebilir misiniz? Teşekkürler.
Hocam ben 3 defa bitirdim ve oyundaki en önemli şeyi söylüyorum. BÜYÜLERİ KULLANIN

Merhaba. RPG oyunlarıyla geçmişimde sadece AC Origins ve Odyssey var. Witcher 3'te temel mantıkları çok kavrayamadım galiba. Şu anda Ciri'yi bulma görevlerindeyim ve Level'im 3. mesela zırh parçaları nasıl alınıyor bilmiyorum. Sadece bir tane göğüs zırhı aldım. Yani yeni başlayanlar için taktik, ipucu vs. verebilir misiniz? Teşekkürler.

Başlamadan önce Türkçe gameplay izleyin bende aynısını yaptım pişman olmadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bölüm bölüm sıkıldıysan başka kanallara bakabilirsin.

Tüccarlara uğra bol bol onlar sana özel efsunger zırh şemaları satarlar, onları gidip bulup kendine zırh yapabilirsin seviyene göre yeni şemalar buldukça geliştirebiliyorsun. Oyundaki en iyi zırhlar ve kılıçlar onlar baya işine yararlar. Oyunun ana hikayesi içinde acele etme yan görevleri yap rahat rahat. Bu şekilde daha çok zevk alırsın veleni karış karış gez mesela.

Oyunda şu an crafting işini dert edecek seviyede değilsin. Keşiflerin sırasında sandıklardan ve öte beriden ne düşürürsen o itemlerle idare edebilirsin. Seviyene uygun yan görev ve kontratlar eşliğinde ana görevle yaparak ilerleyebilirsin. Başka ekstra bir şey yapmana gerek yok. Witcher 3 son derece basit bir RPG aslında. Herhangi bir kompleksliği yok. Sadece iksir, yağ ve zırh crafting kısmı biraz sıkıcı olabilir. Çok fazla para ve materyal istediği için uğraştırıyor. Düzgün bir zırh ve silah seti yaptığında oyunun sonlarına gelmiş oluyorsun. İksir ve yağlar içinde keza öyle. Bir de seviye atlama ve skill ağacı kısmı biraz sıkıcı başlarda. Ne yaparsan yap ne görünüş olarak ne de güç olarak düzgün bir build yapamıyorsan ilk 40-50 saat.

Son düzenleme:
Kurt okulu itemlerini alın ve her fırsatta geliştirin oyunun introsunda bile kurt gümüş kılıcı ve kurt çelik kılıcı var çok güçlülüer sakın itemlere para vermeyin alıcaksanız kurt okulu setinin diyagramlarını bulup usta demircilere yaptırın oyundaki en güçlü itemler bence.

Herkes farklı farklı bilgiler vermiş, ben de combat hakkında bilgi vereyim bari :)

Oyunun en büyük sıkıntılarından birisi düşman hareketlerinin aşırı tahmin edilebilir olması, karşındaki düşmanı hareketlerini ezberleyene kadar bir süre pürdikkat izle. Ardından saldırıya geç, ek olarak sürekli vurkaç mantığı ile çalışıyor combat.

Savaştan önce kılıcına düşmanın tipine göre doğru yağı sürüp iksirini iç ve Quen işaretini kendine basmayı unutma, Quen işareti demişken bir witcher'ın işaretleri, en az kılıçları kadar önemlidir. Yani işaretleri kullanmamazlık yapma.

Son düzenleme:
Teşekkürler, ve en iyi zırhın kurt okulu teçhizatı olduğunu söylüyorlar. Sizce kurt okulu teçhizatlarını mı alayım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı