Witcher 3 çok karışık

Haklısın dostum; ilk başlarda cidden karmaşık gliyor ama Witcher 2 yi oynayınca az önce 3. oyun daha anlaşılırmış dedim ben. Bence sorununun cevabı: Sabredip oynamak elbet bir süre sonra alışacağız :D
Bana biraz abartıyorsun gibi geldi. Bir şey yapabiliyorsan ya rastgele birini seçersin ve sıfır zaman harcamış olursun ya da oturup zaman harcarsın, öğrenirsin, ona göre aksiyon alırsın.
Eşyalardan bahsetmişsin. Giyilebilenler diye anladım ben. Gümüş kılıç, çelik kılıç, göğüs zırhı, eldiven, çizme, pantolon. Tiplerinden zırh türü olanları ayırt edebiliyorsundur. Kılıçlara gelecek olursak da üstüne gelince yazıyor. Özellikleri de yazıyor. Sendekinden daha iyi ise giy. Bu kadar basit.
Yeteneklerden yakınıyorsan da ya oturup güzelce neyin ne olduğunu anlayıp kendine bir yol çizeceksin ya rastgele basacaksın ya da internetten önerilerden alacaksın.

Ben pek bir karışıklık görmüyorum.
Dostum haklısın da şimdi bak mesela; zırh setim artık düşmanlara zayıf gelmeye başlıyor, bir ton zanaatçı gezmemiz gerekiyor zırh bulmak için. Şema olayı zaten daha karışık, yok şema bulcaz sonra gerekli hamları toparlayacağız sonra onu ürettireceğiz. Oyunun özü bu evet tabiki ama bazı insanlara -benim gibi- bu işlemler yorucu ve karmaşık gelebiliyor işte.

Bir ton zanaatçı gezmemiz gerekiyor zırh bulmak için.
Hayır, yan görevleri yaparak ilerleyince gram zorluk çekmedim. Sanırım 4 zorluk seviyesi vardı. En kolay ikincide oynadım ben. Şemasız da zorlanmadan bitirilebiliyor muhtemelen oyun. Kaldı ki asıl iş yapan şemalar oyunun sonlarında, hatta DLC'de iş yapıyor.

Sizin görüşünüz. Takıldığınız yerde konu açabilir, yardım isteyebilirsiniz.

W3 dünyanın en basitleştirilmiş RPG'lerinden biridir. Öyle ki yağlar ve iksirler ilk 2 oyun kadar önemli bile değil.
Ondada basitleşmeye gidildi doğru işareti kullanman yeterli yaratıkları kesebilmen için. Yağ ve iksir kullandığında sadece daha hızlı kesersin.
Yani RPG mekaniklerinin oldukça sığ olduğu bir oyun daha çok aksiyona kayıyor. Buna rağmen karışık diyorsan tür sana hitap etmiyor demek ki.

Geri
Yukarı