Çözüldü Witcher 3 Düşmanlar Çok Güçlü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erdal Bakkal

Hectopat
Katılım
28 Temmuz 2018
Mesajlar
829
Çözümler
4
Başlığa ne yazacağımı bilemedim, zira bayağı bir sorun yazdım alta.

Arkadaşlar oyunda 5 saat geçirdim ama 4 seviyeyim, düşmanlarla karşılaşıyorum, onlar 10 seviye.
Haliyle savaşta canım bayağı gidiyor, düşmanların saldırıları savuşturulamayacak kadar hızlı.
Ve sadece hikayedeki görevleri yaparak ilerliyordum. Oyun nasıl kasacağımı da anlatmadı, sadece yetenek puanlarını nasıl harcayacağımı anlattı.

Bu arada para konusunda da saçma bir döngü var. Mesela bir yerden 50 altına eşya alıp, geri verirken 5 altına veriyor.
Elimdeki eşyaları satacağım, 1 altın falan veriyor.
 
Çözüm
Yan görev yapmayla falan alakası yok. İsterseniz yapın, isterseniz yapmayın zorunlu değil. Oyun sizden zorunlu olarak yan görev yapmanızı istemiyor. Sadece 1-2 kere zorunlu olarak yan görev yapacaksınız o kadar. Siz yanlış görevi yapıyorsunuz. Düşmanları da bu yüzden öldüremiyorsunuz. Oyunu oynarken, düşmanların üstünde kafatası işareti varsa mutlak ölüm demek oluyor. Öldürmeniz neredeyse imkansız. Çünkü sizin damageniz az, onların damagesi çok oluyor.

Oyuna yeni başladığınıza ve daha 4 level olduğunuza göre, siz Kanlı Baron'un görevlerine yeni başlamış olmalısınız. Doğru görevi yaparsanız, düşmanlar sizin seviyenizde veya 1 seviye üstünde çıkar. Fakat karşınıza 10. seviye düşmanlar çıktığına göre, siz bu görevleri yapmayıp direk "Novigrad'ın Odun Ateşleri" görevine geçmiş olmalısınız. Görevi yapamamanız da doğal.

Görevleri sırasıyla yaparak, görev için önerilen seviyelere ulaşılabiliyor. Dediğim gibi 1-2 istisna hariç yan görev yapmanıza gerek yok. Yaparsanız size fayda sağlayacak fakat zorlama yok. Sadece ana görevleri yaparak da görev için gerekli seviyeye, güce ulaşabiliyor ve oyunu bitirebiliyorsunuz.

Oyuna girip "J" tuşuna basın. Ve oradan sizin seviyenize yakın hangi ana görev varsa, onu işaretleyip onu yapmaya çalışın. Örneğin ben, burada kendi seviyeme uygun olduğu için ana görev olarak "Kırık Çiçekler" görevini yapmam gerek. "İstikamet: Skellige" veya yan görev olarak "Kılıçlar ve Börekler" görevlerini yaparsam, arada büyük bir seviye farkı olduğundan dolayı görevi yapamamam çok olası. Görevlerin ve seviyemin yüksek olmasının nedeni, oyuna New Game diyerek başlamam yüzünden. Belirteyim dedim :)
Adsız.png

Para sıkıntınız varsa kontrat, hazine avı görevleri, gittiğiniz yerdeki her şeyi sömürüp satarak para sıkıntısını giderebilirsiniz. Evet, aldığınız bir eşyayı satmaya çalıştığınızda çok daha ucuza satıyorsunuz. Fakat tüccardan tüccara değişiyor. Kendiniz arayıp bulmanız lazım. Çoğu da Novigrad'da zaten.

Son olarak, "J" tuşuna bastıktan sonra ekran görüntüsü atabilir misiniz @Erdal Bakkal?

Stebph

Hectopat
Katılım
23 Aralık 2018
Mesajlar
2.323
Çözümler
9
Oyunun başlarında bulmanız pek mümkün değil. Blood of Wine DLC'sine gelince konu açarsanız daha iyi olur. Oyunu bitirince başlarsınız DLC'lere.
Doğru değil hocam dediğiniz. Oyunda seviyelere göre ayrılmış 5 farklı kedi seti bulunuyor. Kedi seti, Gelişmiş kedi seti, Üstün kedi seti, Ustaca Yapım kedi seti ve Büyük Usta kedi seti olarak adlandırılıyorlar. Sanırsam ilk zırh 14. veya 17. seviyede erişilebilir olacak, haritalarını bazı demircilerden veya zırhcılardan alabiliyorsunuz. Bazıları da tüccarlarda oluyor.
 

Stebph

Hectopat
Katılım
23 Aralık 2018
Mesajlar
2.323
Çözümler
9
@Stebph hocam dediğim gibi oyunun en başlarında bulmak pek mümkün değil. Sadece Blood and Wine demedim zaten, Blood and Wine'da açsanız daha iyi olur dedim.
Hocam ben "en" kelimesini ilk yazdığınız cümlede kullanmadığınız için biraz atladım. Üstüne oyun da geniş olunca oyunun başları dediğimiz kısım 10-15 level taraflarına geliyor benim kafamda. Kusuruma bakmayın 🙂
 

Bloody Hell

Hectopat
Katılım
3 Ekim 2019
Mesajlar
1.129
Çözümler
4
Yer
Olimpos
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Zotac RTX 2060 OC Gaming OC Edition- Ryzen 5 2600 4.1 GHz- Gigabyte B450M S2H-Crucial Ballistix 16 GB (8x2) 3000 mhz cl 15- Kingston HyperX Fury 3D 480 GB-Samsung HD252HJ- Xigmatek Beast- X-Power 650W 80+ Gold
My Equipments
LG 24MK400H-B- SteelSeries Rival 3- Razer BlackWidow Elite- Cooler Master CH321- SteelSeries Qck Edge Medium- Dualshock 3- Hadron HD552
Cinsiyet
Erkek
İyide ben tutup 10 seviye düşmana saldırmadım ki, oyundaki görev benim karşıma onu çıkardı.

Hocam zaten sadece hikaye ayarındaymış, imleç şeyini de bulamadım.

Yan görevlere gidiyorum, orda da 10 seviye düşman çıkıyor.

"Seviye kasmak için yan görev yapmam lazım, yan görevdeki düşmanları kesmek için seviye kasmam lazım" şeklinde kısır döngüye girdim.


Hocam öyle bir ayar bulamadım, yada ben körüm bilemiyorum.
Hayır yanlış skill. Skillin ismi "gurme".
 

Yeni konular

Yukarı