Çözüldü Witcher 3 Geralt'ın Sakalı Gri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Geralt'ın sakalı da saçı da normalde beyazdı, ancak benim oyunumda gri. Bir de saç rengi pek açık değil, önceden Hair and Beard LOD modu indirmiştim ve silmiştim. O moddan kalıntılar mı var acaba hala? Nasıl çözebilirim bu sorunu?

The Witcher 3 Screenshot 2021.02.27 - 22.51.40.25.png

Dosya doğrulaması yaptım Steam'den ancak işe yaramadı, bu arada fotoğraf oyunda gece olduğu için biraz karanlık ancak kusura bakmayın.

Çözüm
Hairworks ayarını tamamen kapatınca Geralt'ın saçının rengi normale döndü ancak sakalı hala aynı, bir tane berber bulunca bu yorumu düzenleyip seni etiketleyeceğim ve görüntüyü paylaşacağım.

@Stebph Hairworks ayarını kapatınca düzeliyor, çok aman aman saç iyileştirmesi yapan bir ayar değilse kapatacağım. Öyle mi?

Hairworks kapalı hali;

Eki Görüntüle 899233

Açık hali;

Eki Görüntüle 899234
İkisi de normal duruyor hocam, ıslak olduğunuz için biraz koyu çıkmış sadece.

Biraz kişiye bağlı. Hairworks açık halde oynuyorum ben, ama FPS kaybı çok yaşatıyor. Görüntüsünü seviyorsanız açık kullanın, çok da önemli değil.

@strigoi Hocam da bir baksın, ben bir anormallik göremedim.
Hairworks ayarını tamamen kapatınca Geralt'ın saçının rengi normale döndü ancak sakalı hala aynı, bir tane berber bulunca bu yorumu düzenleyip seni etiketleyeceğim ve görüntüyü paylaşacağım.

@Stebph Hairworks ayarını kapatınca düzeliyor, çok aman aman saç iyileştirmesi yapan bir ayar değilse kapatacağım. Öyle mi?

Hairworks kapalı hali;

Eki Görüntüle 899233

Açık hali;

Eki Görüntüle 899234

Biraz kişiye bağlı. Hairworks açık halde oynuyorum ben, ama FPS kaybı çok yaşatıyor. Görüntüsünü seviyorsanız açık kullanın, çok da önemli değil.

@strigoi Hocam da bir baksın, ben bir anormallik göremedim.

Çözüm

Evet, çok fazla FPS yiyor. Bir Hairworks kapalı haldeyken sol üstteki FPS değerine bak bir de açıkken, ancak böyle gri olması hiç hoşuma gitmedi. Benim tanıdığım Witcher 3'deki Geralt'ın saçı ve sakalı beyazdır, zaten o yüzden kendisine Ak Kurt denilmiyor mu? Bu yüzden Hairworks ile ilgili olan tüm ayarları kapattım.

İşin ilginç kısmı, önceden Hairworks ayarı açık olmasına rağmen böyle değildi. Teşekkür ederim yardımların için :)

Yağmur yağıyor ancak ondan kaynaklandığını sanmıyorum, yağmur yağmayınca da saç ve sakal gri.

Evet, çok fazla FPS yiyor. Bir Hairworks kapalı haldeyken sol üstteki FPS değerine bak bir de açıkken, ancak böyle gri olması hiç hoşuma gitmedi. Benim tanıdığım Witcher 3'deki Geralt'ın saçı ve sakalı beyazdır, zaten o yüzden kendisine Ak Kurt denilmiyor mu? Bu yüzden Hairworks ile ilgili olan tüm ayarları kapattım.

İşin ilginç kısmı, önceden Hairworks ayarı açık olmasına rağmen böyle değildi. Teşekkür ederim yardımların için :)

Yağmur yağıyor ancak ondan kaynaklandığını sanmıyorum, yağmur yağmayınca da saç ve sakal gri.
Bu ara FPS konusunda sıkıntılıyım modlar sebebiyle, artık kapatacağım gibi. Skellige’de çok ağır FPS düşüşleri yaşıyorum çimler sebebiyle. Çim modları pişmanlıktır, ama çok da güzel gözükürler :)

CDPR Ak Kurt’u pek kitapları yansıtmıyor zaten. Modlarla düzeltmek lazım biraz, geçirdiği mutasyonlar sebebiyle soluk olarak anılan Geralt, oyunda olan çoğu NPC’den daha sağlıklı bir ten rengine sahip ironik bir şekilde.

Rica ederim hocam, tam yardımcı olamamış olsam da sorununuzun kısmen çözülmüş olmasına sevindim :)

Hairworks kapalı hali;

Eki Görüntüle 899233

Açık hali;

Eki Görüntüle 899234
Normal, herhangi bir sıkıntı yok.

Hairwork ciddi anlamda FPS kaybı yaşatıyor. Bu yüzden ben açmadan oynuyorum. AMD ekran kartına sahip olduğum için de Hairworks'un bana pek bir şey kattığını söyleyemem. Kapalı oynamak çok daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı