Sürprizbozan Witcher 3 görevleri sıkıcı geldi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ErrorCorrection

Decipat
Daha fazla  
Witcher 3 görevler çok sıktı ya da okul zamanı olduğu icin zaman yetmediği için ben hemen ana hikayeden gitmek istedim. O da olabilir. Geralt karakterini çok sevdim. Müzikleri falan zaten anlatılmaz muazzam. Hikaye güzel ama dediğim gibi yan görevler uzun mu geldi bana yoksa cidden öyle mi? Yoksa okul zamanı olduğu icin sınırlı zamanda olduğu için yan görevleri hemen geçmek mi istedim?
Sizde de oldu mu?

Witcher 3 görevler çok sıktı ya da okul zamanı olduğu icin zaman yetmediği için ben hemen ana hikayeden gitmek istedim. O da olabilir. Geralt karakterini çok sevdim. Müzikleri falan zaten anlatılmaz muazzam. Hikaye güzel ama dediğim gibi yan görevler uzun mu geldi bana yoksa cidden öyle mi? Yoksa okul zamanı olduğu icin sınırlı zamanda olduğu için yan görevleri hemen geçmek mi istedim?
Sizde de oldu mu?
Aynısı bendede oluyor şuan 65 saatim var bir sürü yan görev birikti yapasım gelmiyor hiç.

Aslında yan görevleri çok iyi ama ana hikayede karakterin acelesi var bir yere yetişmeye çalışırken saçma şeylerle ilgilenmesi tempoyu düşürüyor. Ana hikayeyi merak ettiğimden toplam 105 saatte bitirdim oyunu. Bitince de keşke daha çok yan görev yapsaydım dedim. Next gen Update ile yavaş yavaş tadına vararak oynamayı düşünüyorum.

Kısıtlı vakitte oynanacak bir oyun değil Withcer 3 açıkçası. Oyunun yan görevleri de açıkçası çok başarılı. Ayrıca dediğiniz gibi uzun. Diğer oyunlardaki gibi bir yan görev değil Witcher 3'ün yan görevleri. Çoğunun hikayeye bağlantısı var. Sana tavsiyem önce kontratları bitir sonra yan görevleri yap sonra ana hikayeden devam et. Sıkılırsan da ana görev yapabilirsin. 800 saate ulaştım ve bırakmayı düşünmüyorum çünkü beni sıkmıyor.

Hızlı seyahat bölgeleri sayesinde direk göreve gidiyorum ben. Sadece 1 falan uzun mesafeye at ile gittim. Cidden hızlı seyahat kullanmadan mı gidiyorsunuz merak ettim.

Bende yeni başladım oyuna kesinlikle gerekli olmadığı zaman kullanmıyorum at ile gidiyorum. Hem loot için hem yan görevler için zevkli oluyor. Tercih meselesi tabii ki.

Bence yan görevler yapılırken notlar okunmalı, diyaloglar hızlı geçilmemeli. Pekçok konuya göndermeler olabiliyor. Bu şekilde oynanınca ortalama 130 140 saat sürer. Ama evreni tanımak açısından çok verimli. Daha sonra kendinizi bir anda kitaplarını okurken buluveriyorsunuz. Böyle fantastik kitap serilerinden, oyunları böylesine kaliteli başka örnek olmaması Witcher ı kıymetli yapıyor biraz da bence.

Her zaman söylediğim gibi, The Witcher 3 diyaloglarıyla taşınan bir oyun. Diyalog okumadıktan, olan bitene hakim olmadıktan sonra The Witcher 3 hayatınızda gördüğünüz en vasıfsız aksiyon & macera oyununa dönüşür. The Witcher 3'den keyif almak için diyalogları okuman ciddi önem taşıyor.

Eğer diyalogları okumayıp direkt ilerlersen yaptığın şey öylesine düşman öldürmekten öteye gitmeyecek, zaten oyunun savaş sistemi de yeterince iyi olmadığından çabucak bayacak ve seni kendinden soğutacaktır.

Oyunun yan görevleri çoğu oyunun ana hikayesinden daha iyidir bana göre. Gerçekten özenle hazırlanmış. Tavsiyem ağır ağır oynamanız olacak hocam. Yoksa çok şey kaybedersiniz Witcher 3 zaten hemen oynayayım bitsin silerim denecek bir oyun değil bence.

Geri
Yukarı