Sürprizbozan Witcher 3 görevleri sıkıcı geldi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ErrorCorrection

Decipat
Witcher 3 görevler çok sıktı ya da okul zamanı olduğu icin zaman yetmediği için ben hemen ana hikayeden gitmek istedim. O da olabilir. Geralt karakterini çok sevdim. Müzikleri falan zaten anlatılmaz muazzam. Hikaye güzel ama dediğim gibi yan görevler uzun mu geldi bana yoksa cidden öyle mi? Yoksa okul zamanı olduğu icin sınırlı zamanda olduğu için yan görevleri hemen geçmek mi istedim?
Sizde de oldu mu?

Her zaman söylediğim gibi, The Witcher 3 diyaloglarıyla taşınan bir oyun. Diyalog okumadıktan, olan bitene hakim olmadıktan sonra The Witcher 3 hayatınızda gördüğünüz en vasıfsız aksiyon & macera oyununa dönüşür. The Witcher 3'den keyif almak için diyalogları okuman ciddi önem taşıyor.

Eğer diyalogları okumayıp direkt ilerlersen yaptığın şey öylesine düşman öldürmekten öteye gitmeyecek, zaten oyunun savaş sistemi de yeterince iyi olmadığından çabucak bayacak ve seni kendinden soğutacaktır.
Hocam oyunun hikayesi yani ana hikayesi zaten beni çok etkiledi. Bir de mallık yaptim hocam.
Geralt, ciri yi bir ada dan aldığında bir kulübeye giriyordu. O cüceler oldu dedi. Geralt tam kapıda içeri girecekken elim çarptı orayı direk geçtim. Sonra YouTube da gördüm o sahneyi. Bildiğin duygulandım. O nasıl bir sahneydi yav. Birde vesemirin öldüğü sahnedeki ciri ile konuşması. Cidden üzdü ve duygulandırdı. Ben 2. Witcher oyunu nü severerek oynamıştım. Ama witcher 3 ü bir daha baştan sona sakince oynicam.

Son düzenleme:
Yani ilk oynamaya çok yan hikaye yapmadan geçebilirsiniz ama ana hikâyeyi etkiler bu dediğin yerlere git mesela Ciri görevlerine git ne olursa olsun. Arkadaşlarına yardım et. Ama diğer görevler o kadar mühim değil 2. 3. Oynama da oyun uzun gitsin ne varsa göreyim diyorsun yine zevkli oluyor.

Yani ilk oynamaya çok yan hikaye yapmadan geçebilirsiniz ama ana hikâyeyi etkiler bu dediğin yerlere git mesela Ciri görevlerine git ne olursa olsun. Arkadaşlarına yardım et. Ama diğer görevler o kadar mühim değil 2. 3. Oynama da oyun uzun gitsin ne varsa göreyim diyorsun yine zevkli oluyor.

Evet yav Ciri'nin kulübeden alma görevinde hata yaptım. Elim çarptı geçtim. Sonra YouTube'da izledim. Mükemmelmiş yav

Ciri'yi aramak zaten Witcher 3'ün en kötü tarafı. Güzel oyun, yanlış senaryo.

Niye kötü ya?

Oyunun ana hikayesini bıraktım yan hikayeleri bile çok etkileyici. Zaman zaman duygulandırır, zaman zaman güldürür, eğlendirir, zaman zaman şaşırtır. Öyle bir evren. Tekrar tekrar oynamaktan o evrene girip kitap gibi görseller, sanatsal müzikler eşliğinde Witcher evreninin tadını çıkarmak varken sakın kendini bu oyundan uzakta tutma. Ben heyecanla 14 Aralığı bekliyorum Next Gen ile tekrar bu muazzam evrene gireyim... Yine rüzgarlı ve soğuk bir Skellige akşamında Ciri ile Geralt ile bir araya geleyim diye sabırsızım. Bu oyunu aşk ile oynayın ve unutmayın ki Witcher 3'ten sadece bir tane var. Tadını çıkartın.

İnanılmaz güzel ana hikayeyi oynarken bir anda yan görevlere geçince her ne kadar sadece yan görevleri bile birçok oyundan güzel olsa da ana hikayeden sonra çok sıkıcı oluyor. Ben Ciri'yi ararken, Yennefer'la, Triss'le görev yaparken neden aptal bir tane adamın saçma işleriyle uğraşayım ki dedirtiyor insana.

Geri
Yukarı