Witcher 3 mü yoksa serisi mi oynanmalı?

Halit70

Decapat
Makaleler
3
Daha fazla  
Witcher 3 fiyat 18 TL ama serisini 22 TL ye aldım 1-2 yi oynamadan direkt 3'ü oynasam sıkıntı yaşar mıyım? Hikaye farklılığı far mı?

Hikaye kesinlikle bağlantılı, sudan çıkmış balığa dönersiniz 3'ten başlarsanız. 1. oyun oynanabilecek mekaniklere sahip değil 2019 itibariyle çok canınızı sıkar. Hikayesini okuyun. 2.oyunu oynayın, güzel oyundur. 3 zaten aklınızı başınızdan alacak sonrasında.

Hikaye kesinlikle bağlantılı, sudan çıkmış balığa dönersiniz 3'ten başlarsanız. 1. oyun oynanabilecek mekaniklere sahip değil 2019 itibariyle çok canınızı sıkar. Hikayesini okuyun. 2.oyunu oynayın, güzel oyundur. 3 zaten aklınızı başınızdan alacak sonrasında.
Tamam 2 den başlayayım. İlk bölüm hikaye linki atabilir misin?

Şahsen ben Witcher'a, Witcher 3'ü oynayarak başladım ve sudan çıkmış balık gibi olmadım.
Zaten senaryo ilerledikçe ne olduğunu az çok anlayabiliyorsun oyunda.

Ama senaryo oyunlar için önemlidir, bana göre. Witcher 3'ün başlarında direkt senaryosunu okumuştum ilk ve ikinci oyunun. Eğer Witcher'ın bir oyun değil, seri olduğunu bilseydim belki Witcher 2'den başlardım, ama yine senaryoyu okurdum. Çünkü mekanikler gerçekten çok ama çok kötü 1 ve 2. oyunda. Özellikle 1. oyunun mekanikleri cidden kötüymüş. Tabii bunun sebebi ise CD PROJEKT RED'in bütçe sıkıntısı, hikayesini biliyorum yani. :)

Youtube'dan senaryoları izledim o yüzden. :)

Son düzenleme:
Oynarsınız ama hem deneyim hem de keyif olarak eksik kalırsınız.

Tavsiyem birinci oyundan başlaman. Savaş sistemi dışında diğer herşeyi çok iyi. Combatta uğraşmak istemessen zorluğu kolay yapıp hikayeyi mutlaka oynamalısın. İkinci oyun hala oynanabilir seviyede, es geçmek hata olur.
1-2'nin hikayelerini okuyup sadece 3'ü oynasan da 3 yine harika oyun ama witcher üçlemesi aslında bir yolculuk/macera hikayesi olduğu için ve birbirleriyle doğrudan bağlantılı oldukları için en başından başlamanın zevkini okuyan değil oynayan bilir. Seçim senin 😏.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı