Witcher 3 Next-gen Update çok fazla depolama alanı kaplıyor

Lyraes

Hectopat
Merhaba, normalde Steam'de herhangi bir güncellemeden sonra depolama alanı önce düşer sonra artardı bu sefer öyle olmadı.
Sanırım Witcher 3'ün 1.32 versiyonu da halihazırda kurulu duruyor bunu nasıl silebilirim?

Ayrıca oyun eskiden 50 GB civarı bir alan kaplıyor olarak gözüküyordu. Bu sefer 57 GB gözüküyor, ancak depolama alanından 40 GB yedi.

Merhaba, normalde Steam'de herhangi bir güncellemeden sonra depolama alanı önce düşer sonra artardı bu sefer öyle olmadı.
Sanırım Witcher 3'ün 1.32 versiyonu da halihazırda kurulu duruyor bunu nasıl silebilirim?

Ayrıca oyun eskiden 50 GB civarı bir alan kaplıyor olarak gözüküyordu. Bu sefer 57 GB gözüküyor, ancak depolama alanından 40 GB yedi.

Az önce C diskini incelerken diskteki dosyaların tek tek hesaplandığında 400 GB direkt diske baktığımda ise 440 GB olduğunu gördüm bu aradaki 40 GB arada gidip geliyor en son da Witcher 3'ü güncelledikten sonra oldu. 🫠

Son düzenleme:
Güncellemenin boyutu doğrudan dosyaya etki edecek boyut anlamına gelmiyor. Bu güncelleme mevcut oyunda zaten var olan birçok şeyi yeniledi. Yani eski dosyaların silinip yenileriyle yer değiştirmesi gerekiyordu. Oyunun dosya boyutu da bu yüzden 50GB'den 58 GB'ye çıktı. Senin dediğin gibi olsa 50GB'den 90-100GB'ye çıkması lazımdı. Adam klasörleri tek tek hesaplayınca 400GB yapıyor ancak genel disk kısmında 440GB gözüküyor diyor. Kısaca disk muhtemelen eski dosyaları tam anlamıyla silmediği için 40GB bir alan kaplıyor gibi gösteriyor boştan yere.

Hay ağzına sağlık bunu demek istiyordum yoksa Steam'de zaten oyunun dosya boyutu 50'den 58'e çıkmış olarak gözüküyor ama dosya gezgininden C diskine bakınca 40 GB gitmiş yani oyun sanki 58 değil de 90 GB gibi duruyor şu anda.

Hay ağzına sağlık bunu demek istiyordum yoksa Steam'de zaten oyunun dosya boyutu 50'den 58'e çıkmış olarak gözüküyor ama dosya gezgininden C diskine bakınca 40 GB gitmiş yani oyun sanki 58 değil de 90 GB gibi duruyor şu anda.

Oyundan bağımsız Windows güncellemeleri olduğu zaman da benzer bir durum oluyor ama onu geçici dosyaları temizleyerek eski haline çevirebiliyordum fakat şu an yapamıyorum görmüyor bilgisayar o 40 GB'ı

Yeni konular

Geri
Yukarı