Witcher 3 ön yargımı kırmalı mıyım?

SharedScreenshot.jpg

@Sindel @covanni bakın denk gelmiş :)

Biliyorsunuz ki indiirmler başlayacak. Ve bende oyunsuzluk çekiyorum. Witcher 3'ü her arkadaşım çok övdü. Ama gameplayine baktığımda çok konuşma falan var. Sizce bu ön yargımı kırmalı mıyım?
Kırmayın bence çünkü 50 saat civarı sürüyor ve hep diyalog var.Bizim gibi Mafia 2 tarzı oyun sevenlerin pek seveceğini düşünmüyorum.7-8 saat zar zor oynadım.

Ya aslında witcher 2 yi oynamıştım biraz .Sıkılmamıştım da çok. Yani hiç mi sevmem 22 tl ye alsam çok bir şey kaybeder miyim?
RPG türünün başyapıtından bahsediyoruz. Yani çok şey kaçırırsın. Az çok oyun zevkini biliyor olmalısın. Aksiyon RPG seviyorsan, kesinlikle oyna. Ama yok ben konuşmalara dayanamıyorum, hikayesi de ilgimi çekmiyor diyorsan almamalısın.

Ön yargı değil bu demek ki RPG türü sana hitap etmiyor. Witcher 3 tam RPG olmadığından diyaloglar fazla değil, ben diplomasi ile bitirmeyi seviyorum RPG oyunlarını W3'de böyle bir durum yok illa gireceksin o Combat'a.

Sen Witcher 3'ü sevdiğini söyledin diye hatırlıyorum ama neden her yerde kötü yanlarını söylüyorsun anlamadım.

Kırmayın bence çünkü 50 saat civarı sürüyor ve hep diyalog var.Bizim gibi Mafia 2 tarzı oyun sevenlerin pek seveceğini düşünmüyorum.7-8 saat zar zor oynadım.
Mafia 2 şuana kadar belkide oynadığım en iyi oyun unchertad last of us bunların başından kalkmamıştım.Bu tarz oyunları seviyorum işte.Ama ben witcherı çok merak etttim.Mesela celeste arkadaşım önermişti.Demiştimki ne anlıyosun bu oyundan.Aynı şekilde sarmaz diye sadece denemek için indirdiğim rocket te şuan 30. saatimdeyim.

Sen Witcher 3'ü sevdiğini söyledin diye hatırlıyorum ama neden her yerde kötü yanlarını söylüyorsun anlamadım.
Bu kötü yanı değil ki dizayn seçimi. Diğer RPG'lerdeki karizma Witcher'da axii'ye yüklenmiş. Sürekli axii kullanmak absürt kaçar diye diplomasi ile bitiremiyorsun oyunu. Ve evet seviyorum ama bu kötü yanlarını söylemeye engel değil. Mesela hikayeside zayıf, ilk oyunun hikaye kalitesi 2 ve 3 de yok.

Ben de şöyle bir yorum yapayım. Şu an 2. kez oynuyorum. İlk başta yaklaşık 30 saatte sadece ve sadece ana görevde bitirip bitirince kendime sövdüm bu başyapıtı neden böyle bitirdin diye. Yani demek istediğim sadece ana görev kasarak gitseniz bile oynayabileceğiniz en iyi 3 oyun arasına girer. Hikâyesi aksiyonu vuruş hissiyatı grafikleri beni aşırı büyüledi 5 yıllık bir oyun için. Sabrederek bir şans ver derim

Geri
Yukarı