Witcher 3 RPG midir?

RDR2 ne kadar RPG ise Witcher da o kadar RPG ki RDR2 bana Skyrim tadını verebilen tek oyun RPG olmamasına rağmen.
RDR2 ile ne alakası var Witcher'ın. RDR2'de karakterimizi geliştiremiyoruz ya da diyalogları kendimiz seçmiyoruz. Witcher bir Aksiyon RPG'dir bana göre. Skyrim kadar olmasa da RPG'dir.

RDR2 ile ne alakası var Witcher'ın. RDR2'de karakterimizi geliştiremiyoruz ya da diyalogları kendimiz seçmiyoruz. Witcher bir Aksiyon RPG'dir bana göre. Skyrim kadar olmasa da RPG'dir.
Karakteri geliştiriyoruz seçimler yapıyoruz bu ana hikayeye etki ediyor soru soracağımız zaman nasıl soracağımızı da seçebiliyoruz Witcherın da pek farkı yok bundan.

Karakteri geliştiriyoruz seçimler yapıyoruz bu ana hikayeye etki ediyor soru soracağımız zaman nasıl soracağımızı da seçebiliyoruz Witcherın da pek farkı yok bundan.
Hocam yapmayın. RDR2'de hatırladığım tek bir yerde seçim yapıyoruz. Spoiler'a girmeden John Marston'a geçmeden önce olan olayın nasıl olacağını belirliyoruz. Yani bir şey değişmiyor. Ama neden bu kadar Witcher'a RPG denmemesini gerektiğini savunmanızı anlamadım. Sonuçta RPG ögeleri barındırıyor. Çoğu inceleme sitesinde de Aksiyon RPG olarak geçer.

Hocam yapmayın. RDR2'de hatırladığım tek bir yerde seçim yapıyoruz. Spoiler'a girmeden John Marston'a geçmeden önce olan olayın nasıl olacağını belirliyoruz. Yani bir şey değişmiyor. Ama neden bu kadar Witcher'a RPG denmemesini gerektiğini savunmanızı anlamadım. Sonuçta RPG ögeleri barındırıyor. Çoğu inceleme sitesinde de Aksiyon RPG olarak geçer.
Bazı kişileri vurup vurmamaya da karar veriyoruz. Witcher'a RPG denmemesini savunmuyorum ki bana göre türünün Action Adventure olduğunu söyledim yoksa herhangi bir karakter geliştirme bulunan oyun bile COD mesela RPG diye geçiyor RPG elementleri barındırdığı için. Neredeyse artık türü RPG olmayan bir oyun yok saf RPG olan bir oyun kalmadı CP 2077'nin bu açığı kapatacağını düşünüyorum.

Karakter geliştirme ekranı olan her oyuna RPG denilmeye başlandı. Genshin Impact bile yılın oyunları RPG kategorisine aday oldu. Bana göre ikisi de RPG değil.

RPG oyununda karakteri kendin oluşturur ve özelliklerini belirlersin benim bildiğim böyle olur ama Witcher'da böyle bir olay yok. Seçim yapıyorsun hikaye değişiyor ve karakterini geliştiriyorsun üstteki arkadaşın dediği seçim tabanlı aksiyon oyunu demek daha doğrudur bence de.

Yeni konular

Geri
Yukarı