Witcher 3 script merger nasıl kullanılır?

İhsangencer

Decapat
Daha fazla  
Witcher 3 için bazı modlar indireceğim. Bu yüzden script merger indirdim. Görselde ismi gecen iki modları kurdum. Bunlar cakıştı sonra birleştirme yaptım kırmızı yazıları A, C, B falan bir şeyler yaptım. Üc sorum var.

1. Script merger oyun dosyalarının içindemi bulunması gerek yoksa başka yerdede durabilir mi?

2. Aşağıdaki görseldeki gibi bazı şeyler birleşmiş bazıları birleşememiş anladığım kadarıyla bu tür durumlarda ne yapmam gerek? Oyun sorunsuz acılıyor.

3. Script mergerin olduğu yere yeni dosyalar geldi bundled texte yazdığı gibi olan dosyalar bunlara bir şey yapmam gerekli mi?

20220720_150852.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Tam hatırlamıyorum ama ayrı yere de kuruluyordu galiba. Kurulum talimatına göre kur sorun olmaz.

2) Fotoğrafta soldaki kısımdaki çakışmalar script/text değil mesh yani 3d model dosyaları. Zaten en üstte non-text - not mergeable yazıyor, yani yazı-olmayan - birleştirilebilir değil diyor. Onları birleştiremiyorsun zaten mantıksal olarak, sadece orada görünüyor bilgi amaçlı. Sağdaki kısımda da xml dosyaları birleştirilmiş, onları yanlış birleştirsen de hata vermez oyun büyük ihtimalle, sadece yaptığın değişiklik uygulanmaz o kadar.

3) Hayır onlara bir şey yapmana gerek yok, kalsın orada.

Bu A, B, C mantığı da şu şekilde; misal A yazan tabloda oyunun orijinal kendi kodlarını gösteriyor, B ve C'de ise çakışan iki modun kodlarını gösteriyor. Hangi modun özelliğinin aktif olmasını istiyorsan o moddaki kodu seçip öncelik vermiş oluyorsun.

Konu eski ama yine de sonradan gelecekler için yardımı dokunur bu sitede kullanımını gösteriyor.

Geri
Yukarı