Witcher 3 tartışalım!

3 yaştan ne olacak? Geralt 100 küsür yaşında. Hem Geralt'ın 20 yaşındaki birini 😳 doğru mu sizce?
Bir sıkıntı gözükmüyor hocam, kitaplarda bir ilişkileri olsaydı sıkıntı olabilirdi. Ama kitaplarda herhangi bir ilişkisi bulunmuyor Shani ile Geralt'ın.

Üstelik olay tam olarak yaş değil ki. Biri kızın saydığın kişi, diğeri ise eski sevgilin. W1 seçiminize göre değişir bu eski sevgili olayı :)

Üstelik olay tam olarak yaş değil ki. Biri kızın saydığın kişi, diğeri ise eski sevgilin. W1 seçiminize göre değişir bu eski sevgili olayı :)

Manive ama kan bağı yok ayrıca taş gibi de bundan iyisi mezarda. Yen Triss alayı hikaye.

Acaba Ciri ile sevgili olduğumu bir mod veya hikaye akışı var mıdır oyun için varsa direk kurarım.

Bir sıkıntı gözükmüyor hocam, kitaplarda bir ilişkileri olsaydı sıkıntı olabilirdi. Ama kitaplarda herhangi bir ilişkisi bulunmuyor Shani ile Geralt'ın.

Annenin seninle yaşıt olmasını ister miydin?
maxresdefault.jpg

Bir de unutmadan kitapta ilişkileri olmuyorsa oyunda da olmayacak. Ciriyi neden 😳 Shani'yi de o yüzden 😳

Oyunu yaklaşık 300 saat oynadım ve en çok sinir olduğum şey Roach ve yüksek yerlerde tek harekette aşağıya kayak yapmanız.. Köprüden geçmeye çalışıyorum, kendi kendine duruyor. Skellige'de soru işareti yapmak için tırmanıyorum, yanlış hareketinde yarım saattir uğraştığın dağdan 15 saniyede iniyorsun. Ha bir de fall damage olayı var. Kağıttan yapmışlar Geralt'ı.

Sen abartılan oyunlar adlı bir konuya yazmıştın, Witcher oyunlarının hikayesi olmasa çok kötü oyunlar tarzı bir şey demiştin. Ancak ben buna katılmıyorum, çünkü oyun zaten hikaye oyunu?

Mekanik anlamda kötü olabilir, çünkü bu CDPR'nin daha 3'üncü oyunuydu. Diğer firmaların 10 oyunda anca geldiği seviyeye CDPR 3 oyunda geldi, bana kalırsa bu çok büyük bir başarı. Üstüne bütçe çok kısıtlıydı böyle büyük bir oyun için, aynı oyunu Rockstar falan yapsaydı şu an RDR2 ile eşit veya daha iyi bir oyun karşımıza çıkardı bence.
Mekaniklerden başlayalım lanet oyun vurkaç üzerine yapılmış neredeyse diyebilirim.
Oyunun Hearts of Stone ve Blood and Wine'daki bossların ve düşmanların animasyonları çok daha iyi, bunun vurkaç ile ne alakası var pek çözemedim ben de. Ancak böyle olması sanki vurkaç hissini azaltıyor biraz?

Ek olarak oyunun combat sırasındaki tartışmasız çalan şahane müzikleri combatın tekrara bağlanması hatasını telafi ediyor bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sen abartılan oyunlar adlı bir konuya yazmıştın, Witcher oyunlarının hikayesi olmasa çok kötü oyunlar tarzı bir şey demiştin. Ancak ben buna katılmıyorum, çünkü oyun zaten hikaye oyunu?

Mekanik anlamda kötü olabilir, çünkü bu CDPR'nin daha 3'üncü oyunuydu. Diğer firmaların 10 oyunda anca geldiği seviyeye CDPR 3 oyunda geldi, bana kalırsa bu çok büyük bir başarı. Üstüne bütçe çok kısıtlıydı böyle büyük bir oyun için, aynı oyunu Rockstar falan yapsaydı şu an RDR2 ile eşit veya daha iyi bir oyun karşımıza çıkardı bence.
Biliyorum hocam, fazla gömdüm oyunu. Şunu kabul ediyorum, oyun berbat değil. Çok iyide değil. 15TL verdim ve 15TL'yi hak ediyor kesinlikle. Ancak Witcher en iyi oyundur diyen tayfa çok fazla. Şahsen bana oyunu almadan önce anlatılan baya farklıydı. Bi oynadım, milyon tane bug. Oyunu bu yüzden gömüyorum. Tarafsız eleşitiri gibi gözükmeyebilir ancak oyunun kötü yanlarını söylememiz lazım. Diğer türlü hayatında Rdr2 oynamamış insanların, Witcher en iyi oyundur demeleri sıktı. Özetle şöyle diyeyim, Witcher 3 Wild Hunt fiyatını hakeden taş gibi bir oyun ancak kesinlikle en iyi oyun olabilecek bir oyun değil.

Biliyorum hocam, fazla gömdüm oyunu. Şunu kabul ediyorum, oyun berbat değil. Çok iyide değil. 15TL verdim ve 15TL'yi hak ediyor kesinlikle. Ancak Witcher en iyi oyundur diyen tayfa çok fazla. Şahsen bana oyunu almadan önce anlatılan baya farklıydı. Bi oynadım, milyon tane bug. Oyunu bu yüzden gömüyorum. Tarafsız eleşitiri gibi gözükmeyebilir ancak oyunun kötü yanlarını söylememiz lazım. Diğer türlü hayatında Rdr2 oynamamış insanların, Witcher en iyi oyundur demeleri sıktı. Özetle şöyle diyeyim, Witcher 3 Wild Hunt fiyatını hakeden taş gibi bir oyun ancak kesinlikle en iyi oyun olabilecek bir oyun değil.
Eminim benim profil fotoğrafımı gören insanlardan bazıları beni ölümüne Witcher en iyi oyundur diyen bir fanboy olarak görüyordur, ama tabii ki da yanılıyorlar.

RDR2 zaten teknik anlamda çok daha iyi bir oyun, zaten iki oyun arasındaki yapım bütçesine ve çıkış tarihine bakmamız bile yeterli. Ama Witcher 3 vs RDR2 karşılaştırması yapılıyorsa ve küçük bir kesim de olsa bazıları Witcher 3 daha iyidir diyorsa bence bu da gurur verici bir şey CDPR açısından.

RDR2'de oynadım hocam, benim kararım hala aynı. Bu oyunun verdiği hissi başka bir oyundan alamadım, teknik konularda RDR2 çok daha üstün olabilir, evet. Bunu ben de kabul ediyorum, ama evreni gerçekten bir başka. Karakterlerini gerçek bir insan gibi değerlendiriyorum artık, biraz deliliğe doğru yol alıyorum gibi :)

Bu arada en iyi oyun diyebileceğimiz bir oyun yok, herkesin zevki farklıdır. İstersem AC Odyssey'e bile kendim için en iyi oyun diyebilirim. Sonuçta kendi fikrim.

RDR2'de oynadım hocam, benim kararım hala aynı. Bu oyunun verdiği hissi başka bir oyundan alamadım, teknik konularda RDR2 çok daha üstün olabilir, evet. Bunu ben de kabul ediyorum, ama evreni gerçekten bir başka. Karakterlerini gerçek bir insan gibi değerlendiriyorum artık, biraz deliliğe doğru yol alıyorum gibi :)
Ben de senin yaşadığına benzer bir olay yaşadım, rüyamda Triss'i Yennefer'ı Keira'yı falan görmüştüm. Hatta bununla ilgili bir konu bile açmıştım :D hatırladıkça utanıyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı