Witcher 3'ü bir türlü sevemiyorum

Herkes aşık diye sen de sevmek zorunda mısın?

Serinin gerçek hayranlarına bir şey demiyorum ama yere göğe sığdıramayan, laf atılmasına izin vermeyen, aşık dediğimiz kişilerin büyük birçoğunluğu hayatında CS, LoL dışında bir şey oynamamış, ilk defa farklı bir oyun olarak akıma kapılıp Witcher oynayan, sonucunda hem akımın hem de farklı bir şey deneyimlemiş olmanın etkisiyle ağzı açık kalan kişiler oluyor zaten.

Bunları görüp "Bu oyunda özel ne var?" diye bir düşünceye kapılmaya gerek yok bence.

Bu arada asıl Witcher, CS lolcülerin sevmeyeceği bir oyun. God of War falan sarar onları.

Sağ olun, bir gıdım olsa da iyi hissettim sayenizde :D bir sevemedim diye sinirim bozulmuştu herkes övüyorken.

Bende witcher 3'ü bitirmek üzereyim. Oyunu çok sevdim. Hayatımda oynadığım en iyi rpg oyunu. Yinede bir şeyler eksik hiss ediyorum. İyice düşündüm ve cevabı buldum. Bu yüzden buraya witcher 3'ü sevmeyen arkadaşlara yardımcı olmak için geldim.

Bence bunun cevabı Enis Kirazoğlu ve aşırı övgü. Biz oyunu çıktığı sene oynamadığımız için aşırı övgüye maruz kaldık ve beklentimiz öyle şişti ki dünyanın en iyi oyunu da olsa bir yerde eksik hiss edecektik. Aynı problemi Rdr 2, Last of Us ve Witcher 3 ile yaşadım ben. Bu 3 oyunu çok sevsem de top 10 koyma kısmı gelince niyeyse elim gitmiyor. Sanki bir Enis Kirazoğlu kadar seviyormuşum gibi hissediyorum. Dediğim gibi bunun sebebi aşırı beklenti. Şahsen benim için bu 3 oyundan daha özel hissettiren oyunlarım var(Mass Effect, Bioshock 3, Mafia 2)

Bunun dışında witcher oyunlarında gözüme batan bir şey var. O da sürekli ana hikayeden ilerlemek lanet bozmak gerekmesi. İlk oyunda tazı laneti, 2. oyunda köyle musallat olan ahtapot benzeri yaratık ve savaş kampına dadanan sabrina adlı hayalet büyücü, 3. oyun da Baron görevi. Her oyunda bir şey oluyor. Biz oraya gidip yardım istiyoruz. Oranın sakinleri de sana yardım ederiz ama önce köydeki laneti boz diyorlar. Bu durum 3 oyun boyunca tekrar edince kabak tadı vermeye başlıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı